Чи вдасться забезпечити хліборобів насінням?

Як уже повідомлялось, Кабінет Міністрів України в середу затвердив Порядок проведення сертифікації насіння та садивного матеріалу. «Чіткий механізм сертифікації сприятиме виробництву насіння високої якості, розширення його експорту та надходження інвестицій в галузь насінництва», – зауважив міністр. Перед цим аграрні та насіннєві асоціації скаржилися на параліч системи сертифікації насіння, що загрожує зривом весняної посівної кампанії.«Чи й справді сертифікацію насіння розблоковано?», – з цим запитанням журналіст «Інфоіндустрії» звернувся до виконавчого директора Насіннєвої асоціації України Сюзанни Григоренко.

«Це рішення уряду можна назвати важливим кроком для відновлення сертифікації насіння, однак поки що ніхто з виробників не одержав жодного протоколу випробувань і сертифікату. Мало того, навіть сам Порядок ще не оприлюднений. Але відбір зразків почався, щоправда не у всіх областях», – пояснила Сюзанна Григоренко.

Чи реально видати всі сертифікати до посівної кампанії?

 –Все залежатиме від того, як буде організовано роботу на місцях. Ми маємо офіційну інформацію, розміщену на сайті підприємства, згідно з якою знаємо, що вже затверджено перелік відповідальних осіб, закріплених за областями, що теж дуже важливо для процесу. Звичайно, є побоювання, що коли процедура проводитиметься лише через центральний апарат у Києві, то вона буде недостатньо швидкою. В перспективі система передбачає видачу сертифікатів і в регіонах. Асоціація слідкує за ситуацією, сподіваємося, що хлібороби будуть забезпечені насінням.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry