Чи всі амінокислотні біостимулятори однакові?

Про різновиди амінокислот розповідають науковці НВК “Квадрат”.

 

 

Амінокислотні та пептидні суміші бувають рослинного чи тваринного походження (наприклад, з колагену, епітеліальних тканин). Їх отримують переважно хімічним шляхом або ферментативним гідролізом білку.

 

Механізм дії

Прямий вплив таких сполук на рослини включає дію на сигнальний шлях поглинання та засвоєння азоту коренями, метаболізм N і C способом регуляції роботи ферментної системи.

Антистресова, тобто антиоксидантна активність проявляється за рахунок поглинання вільних радикалів деякими азотистими сполуками, включаючи гліцин бетаїн та пролін, що сприяє пом’якшенню абіотичних стресів.

 

Відомо також про хелатуючі ефекти деяких амінокислот (наприклад, проліну), які сприяють проникненню мікроелементів через листову поверхню та їх транспорту по тканинам рослин.

 

Чим відрізняються амінокислотні біостимулятори?

 

Хімічний склад амінокислотних сумішей значною мірою залежить від походження сировини та процесу виробництва.

 

Амінокислоти тваринного походження отримують у більшості випадків хімічним гідролізом при високій температурі у або лужному середовищі, що може призвести до деградації або трансформації вибіркових амінокислот. Наприклад, при кислотному гідролізі повністю руйнується триптофан, втрачається значна частина цистеїну, метіоніну та тирозину (10-30%).

 

Ферметативний гідроліз є більш бережливим методом отримання амінокислот з сировини як рослинного, так тваринного походження. Рослинні гідролізати переважно одержують при використання специфічних ферментів за низьких температур, при якому максимально зберігаються амінокислотній склад рослинних тканин. В цілому, рослинні гідролізати характеризуються високою концентрацією аспарагінової та глутамінової кислот, а сумішах тваринного походження, домінують гліцин та пролін.

 

 

НВК Квадрат при виробництві своїх продуктів використовує амінокислоти рослинного походження отримані шляхом ферментативного гідролізу. Лінійка біостимуляторів на основі амінокислот включає високо концентровані добрива, які мають виражену антистресову функцію та комплексні препарати з стимулюючою дією.

 

Наприклад, Квантум АміноМакс 200 містить 20% амінокислот, макро- та мікроелементи, які значно впливають на підвищення стресостійкості. Квантум АміНоФрост – спеціально розроблений для захисту рослин від дії низьких температур, містить в своєму складі захисні кріопротекторні речовини, амінокислоти та органічні кислоти, що дозволяють рослини швидше відновитися після дії стресу.

 

 

Коли застосовувати?

–          За умови дії понижених температур, тобто в осінньо-весняний період або при можливості пізньовесняних приморозків рекомендовано використовувати Квантум АміНоФрост в нормі 0,7 – 1,0 л/га.

–          У більш пізні періоди вегетації або з метою швидкого відновлення ефективним є застосування високо концентрованого амінокислотного продукту Квантум АміноМакс 200 з нормою 0,5 -1,0 л/га (рис).

 

Інфоіндустрія за матеріалами facebook.com

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry