Чи зможуть аграрії подолати проблему дефіциту зберігання зерна

Окрім понівечених ворожими снарядами українських полів, під приціли окупантів потрапляли і зерносховища. Це створює загрозу того, що аграрії зіштовхнуться з нестачею резервуарів для зберігання отриманого врожаю. Також внаслідок неможливого вивезення зерна морем, через блокаду українських портів російськими військовими піратами, обмежений експорт створює великий обсяг залишків врожаю попереднього сезону, який також потрібно десь зберігати, пише УНІАН.

“При нинішніх низьких темпах експорту, Україна може отримати дефіцит сховищ для врожаю на рівні 10-15 млн тонн. До війни загальна місткість зберігання становила 75 млн тонн зерна, але на сьогодні сховищ залишилося тільки на 60 млн тонн – решта втрачено в результаті руйнувань і тимчасової окупації. Тому у нас є нагальна потреба в облаштуванні тимчасових зернових сховищ – модульних конструкцій і поліетиленових пакетів”, – наголосив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Маркіян Дмитрасевич.

Він додав, що уряди ЄС розглянуть можливість надання Україні таких тимчасових сховищ – як результат, це має суттєво допомогти у збереженні врожаю та забезпеченні майбутніх поставок зернових на світові ринки.

Щодо налагодження експорту морем, то, як зазначають в УКАБ, наразі перемовини інших країн щодо розблокування портів, які відбуваються без залучення України, є безуспішними.

“Наразі умови, які висуває Росія для можливості експорту через наші порти, виглядають як шантаж або мають на меті спробу перекласти відповідальність за глобальну продовольчу кризу з Росії на Україну. Тож поки залишається варіант експорту через західний кордон з країнами ЄС залізницею, вантажними автомобілями та Дунаєм”, – зазначив гендиректор УКАБ Роман Сластьон.

За його словами, ще є невикористаний потенціал до збільшення спроможності кожного з видів транспортування. Тому для збільшення об’ємів експорту український уряд та уряди європейських країн шукають різні можливості.

“Якщо поглянути реалістично, то неможливо збільшити обсяг експорту з 2 млн до 5-6 млн тонн в місяць. Найоптимістичніші показники, які можуть бути при таких логістичних шляхах, – 3 млн тонн в місяць”, – підкреслив Сластьон.

Як бачить вся наша країна, українські аграрії впорались з труднощами цьогорічної посівної кампанії ярих культур. Зараз у південних регіонах нашої держави фермери розпочали збір зернових культур, які висівали ще до війни. Попри зменшення посівних площ та очікуваного зниження врожайності, українці будуть гарантовано забезпечені зерновими та олійними культурами.

В свою чергу, український уряд, “Укрзалізниця” та аграрні компанії намагаються зробити все можливе, щоб  максимально збільшити обсяги експорту збіжжя, щоб у країну йшла необхідна валюта, а вітчизняний аграрний сектор був забезпечений обіговими коштами для проведення польових робіт та виплат зарплат.

Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry