Чому добрива не дешевшають?

Азотні добрива дійшли до пікової ціни на Світовому ринку. Про це свідчить останнє здешевлення карбаміду на Балтиці та на Чорному морі.

Ціна на карбамід на минулому тижні знизилась на 10 дол. США/т на Чорному морі і склала 420-440 дол. США/т. Очікується, що з 16 по 20 серпня Індія вийде з тендером на закупівлю товару для поставки на жовтень. Наразі більшість обсягsd на вересень у основних виробників розпродані. Однак, Туреччина також купує карбамід, компанія Торос проводила на минулому тижні тендер на закупівлю 30 тис. тонн з поставкою в першій поливні вересня.

Попит на карбамід в США на стільки високий, що гранульований товар подорожчав на 18 дол. США в порту Нола (США) (420-438 дол. США/т, FOB). В Єгипті ціна на гранульований карбамід залишалась стабільною, близько 460 дол. США/т, FOB – навал.

Подорожчання фрахту та ціни на газ (520 дол. США за мегаватт газу -ціна на вересневий фьючерс на TTF) лякають покупців, які часто не можуть знайти азотні добрива по адекватній ціні, особливо у великих обсягах, тож товар частіше купується заздалегідь. Власне, купівля за 2-3 місяця і дозволяє цінам на азотні добрива зберігатись на високому рівні. Тож незначне здешевлення карбаміду на Чорному морі і Балтиці, на нашу думку, є тимчасове.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry