COVID-19 змусить вжити заходів для зміцнення вітчизняного насінництва

Голова ради асоціації «Українське насіннєве товариство» Юлія Прохода вважає, що нинішня ситуація з COVID-19 у світі та Україні повинна підштовхнути уряд, аграрну спільноту до створення потужних насіннєвих ресурсів зусиллями вітчизняних виробників та селекції. Про це пише ІА "Інфоіндустрія".

«Ситуація, коли вводяться обмеження на пересування між державами, підштовхує до висновку, що чим більшою буде частка імпортного насіння на внутрішньому ринку, тим вразливішим буде український АПК. А тому важливо бути незалежним від іноземних ресурсів та орієнтуватися в основному на українські джерела, в тому числі й на українську селекцію. Це буде важко реалізувати сьогодні, в умовах обмеженого державного бюджету, проте в перспективі треба зробити все можливе, щоб підтримати вітчизняних селекціонерів та виробників насіння».

Оцінюючи ситуацію на внутрішньому насіннєвому ринку, Юлія Прохода відзначає, що настрої в аграріїв не дуже оптимістичні. Переважна більшість із них встигла запастися насіннєвими ресурсами протягом осені й зими, але певний попит на насіння зберігається. Однак ті, кому треба пересіяти ріпак, ще вагаються чи треба це робити, бо знають наскільки серйозними будуть додаткові витрати на насіння, пальне, зарплату, тож може статися так, що частина площ взагалі не буде засіяна чи пересіяна. Згідно з прогнозом Гідрометцентру, дощів не буде до 8 квітня, а тому чимало аграріїв думають, чи сіяти соняшник та кукурудзу, адже для цих культур нестача вологи на етапі посіву і впродовж вегетації – критичний фактор.

«Система насінництва поки що працює в штатному режимі, хоча і з карантинними пересторогами, тож всі процедури відбуваються за звичним розкладом, можна замовити насіння, апробацію, сертифікацію тощо. Не можна сказати, що в якійсь ланці системи сталася критична зупинка. Але ситуація змінюється щоденно. Як буде далі, ніхто не знає…» – підсумовує Юлія Прохода.

Інфоіндустрія