Ціни на молоко: стабільність попри розпал сезону

Моніторинг цін від Асоціації виробників молока.

Закупівельні ціни на молоко в першій декаді червня характеризувалися стабільністю. Більшість контрактів не змінили ціновий діапазон. Лише деякі підтягувалися до цін, встановлених два тижні тому. Були й такі, в кого спостерігалося зниження, проте на зараз – це поодинокі випадки в прифронтовій зоні.

Ціни на молоко екстра ґатунку станом на 7 червня зупинилися на позначці 10,53 грн/кг без урахування ПДВ, що відповідає ціні фіксованої два тижні до того. В той же час, діапазон цін сформувався наступний — від 9,80 до 11,15 грн.

Вищий ґатунок в середньому коштував 9,97 грн/кг (+1 коп. до попереднього опитування), а перший — 9,89 грн/кг.

Середньозважена ціна трьох ґатунків також не змінилася — 10,13 грн/кг (без ПДВ).

Така стабілізація цін була обумовлена тиском надлишків готової продукції на складах, які сформувалися від початку війни і продовжують накопичуватися через розпал молочного сезону. При цьому, значної активізації експорту, яка б могла підтримати ціну, не спостерігається. Всі оператори ринку намагаються втримати ціну, щоб не підштовхнути господарства до дзеркального скорочення поголів’я, яке після перемоги буде важко відновлювати. Проте, якщо ситуація з експортом не зрушить з мертвої точки, за декілька місяців можна буде спостерігати посилення низхідної динаміки утримання корів.

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry