Цінники на ріпак будуть мати 500 євро за тонну та підуть далі

Український ріпак буде значно дорожчим у новому сезоні. Цьому сприятимуть локальні травневі заморозки та зростання біржових котирувань. Також посилиться конкуренція за ріпак між експортерами та переробниками.

Про це йшлося під час аналітичного брифінгу кооперативу ПУСК, створеного у рамках ВАР.

“На біржі відбулося різке зростання цін на ріпак: з 475 євро за тонну позначки зросли до 485. Якщо зростання на біржі продовжиться, то вже найближчі тижні ціни можуть сягнути 500 євро за тонну. У довгостроковій перспективі цінники на український ріпак перевищать позначку 500 євро за тонну. Такому зростанню сприятимуть локальні проблеми із травневими заморозками. Наразі офіційної інформації ще нема. Проте, за словами виробників, у Дніпропетровській, Харківській, Кіровоградській областях пошкодження посівів ріпаку в окремих господарствах становить до 30-40%”, – повідомляють у ПУСК.

На думку аналітиків, прогнозованого валового збору ріпаку на рівні 4-5 млн тонн в Україні не буде. Якщо минулого року вдалося зібрати 4,7 млн тонн, то цьогоріч врожай не перевищить 4,1 млн тонн. Як вже йшлося, зменшення виробництва буде рухати ціни вгору.

В новому сезоні загостриться конкуренція між експортерами та переробниками.

“В Україні планується переробити близько 500-550 тис. тон ріпаку. Тому можна очікувати, що буде “боротьба” за олійну між експортерами та переробниками. Якщо у минулі часи Україна швидко експортувала ріпак за 2-3 місяці, то цьогоріч сезон був довгим і тривав до лютого-березня. Тому можна не очікувати великої пропозиції олійної від аграріїв у липні-серпні, бо продавати ріпак під час збору врожаю будуть лише ті, кому потрібні будуть “швидкі гроші”, – додали у ПУСК.

Наразі умовні ціни на ріпак становлять 420-425 євро за тонну на базисі СРТ Одеса. Аналітики ПУСК зазначають, що фіксується високий попит на новий врожай ріпаку: і трейдери і переробники активно контрактують олійну. Контракти з поставкою до Німеччини укладаються за цінами 460-465 євро за тонну на базисі DAP.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry