Держпродспоживслужба навчається протидіяти фальсифікату ЗЗР

У січні поточного року відбувся візит представників Держпродспоживслужби до Литви з метою стажування з питань сучасних методологій та процедур ЄС щодо зниження кількості надходження фальсифікованих засобів захисту рослин до країни та забезпечення присутності на ринку і використання фермерами тільки якісних засобів захисту рослин.

В рамках стажування представники Держпродспоживслужби відвідали Державну машино-випробувальну станцію у м. Каунас з метою ознайомлення з принципами системи інспектування обладнання для розпилення пестицидів та агрохімікатів. На станції було представлене новітнє спеціальне обладнання для розпилу пестицидів та агрохімікатів, яке використовується з метою екологічного контролю внесення засобів захисту рослин.

Працівники станції продемонстрували гостям гідравлічні обприскувачі принцип роботи яких це коли рідина під тиском подається в корпус розпилювача де завихрювальним осердям або за рахунок тангенціального підведення їй надається обертальний рух. Під дією відцентрових сил, що при цьому виникають, рідина розтягується на виході в тоненьку плівку і, виходячи з сопла у вигляді порожнистого конуса, розпадається на дрібні краплинки, також передбачена можливість регулювання під час роботи відстані від сопла розпилювального диска до завихрювального осердя. Це дає можливість змінювати конус розпилювання. Якщо осердя наближати до диска, кут конуса і ширина захвату збільшуються, а делекобійність зменшується, при віддаленні – навпаки. Спеціалісти на станції широко застосовують також дефлекторні розпилювачі, які при розпилюванні створюють плоский факел краплинок, що особливо важливо при смуговому обприскуванні. Розпилення в цих розпилювачах здійснюється за рахунок удару швидкісного струменя рідини в пластинку, встановлену перпендикулярно або під певним кутом до потоку. Для обприскування польових культур використовують горизонтальні розпилювачі, які  мають велику ширину захвату і складаються з окремих секцій фермової конструкції, що дозволяє легко регулювати їх по висоті.

На станції проводяться дослідження в лабораторних або польових умовах, які визначають відхилення рівномірності розподілення робочої рідини за шириною внесення та довжиною проходу агрегату (% внесення л/га) щільність покриття оброблювальної поверхні (крапель/см2 ). Кінцевою метою хімічної обробки посівів є зниження чисельності або знищення шкідливих організмів.

25 січня члени української делегації відвідали Клайпедське регіональне відділення служби, де ознайомились з обліковими регістрами та електронним документообігом відділення, а також з робочим процесом інспекторів. Окремо відпрацювали напрямок дій інспекторів при можливому ввезені контрафактних пестицидів.

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry