Діагностика стану озимих дозволить скорегувати ранньовесняні заходи

Погодні умови зимового періоду 2020-2021 рр. – негативно впливають на перезимівлю озимих культур, зокрема зернових колосових.

В залежності від регіонів спостерігаються наступні проблеми: масове пожовтіння, випадання рослин, утворення на посівах льодової кірки, вимокання та ін. Для оцінки перезимівлі озимих культур «Інститут здоров’я рослин» пропонує провести дослідження, що дозволить скорегувати ранньовесняні заходи (підживлення, фунгіцидна обробка та ін.). Про це повідомляє прес-служба «Інституту здоров’я рослин».

Для дослідження потрібні рослини з грунтом на кореневій системі – що відбирають на глибину до 10 см. Рослини повинні бути відібрані повністю (надземна та підземна частина). Кількість грунту може бути мінімальною, але вона обов’язково повинна покривати кореневу систему рослин. Рослини відбирають з різних ділянок поля, формуючи декілька узагальнених проб. Візуально оцінюють стан поля, та визначають типові ділянки (відбирають пробу) та нетипові (на горбах, западинах, пошкоджені гризунами та ін.) Кількість рослин з якої формується збірна проба – 30-50 шт. Після відбору рослини з грунтом утеплюють (звичайна тканина), потім обмотують стречплівкою і надсилають у «Інститут здоровʼя рослин».

До кожного зразка додають етикетку з заповненою інформацією. Вартість досліджень одного зразка 450 гривень.

ІА «Інфоіндустрія»