До кінця року Corteva припинить виробництво хлорпірифосу

На фоні регуляторних обмежень, включаючи рішення ЄС про заборону використання пестицидів з хлорпірифосом, попит на діючу речовину знижуватиметься.

 «Ми прийняли важке рішення припинити виробництво хлорпірифосу», — прокоментувала виданню Reuters Сьюзен Вассон, президент відділу захисту рослин компанії Corteva.

Найбільший ринок  хлорпірифосу для Corteva — США, зараз попит там зменшився на 20% за 30 років. У 2005 році продажі склали 350 мільйонів доларів, що на 45% менше, ніж у 1990 році.

За даними Геологічної служби США ще у 2016 році використання хлорпірифосу знизилось в 2,5 рази, порівняно з 1994 роком

Зниження популярності хлорпірифосу зумовлене також розширенням асортименту засобів захисту рослин на основі інших діючих речовин та поширенням альтернативних методів захисту.

Зупинка у виробництві більш ніж 50річної діючої речовини може ознаменувати перехід компанї до новітньої, можливо, безпечнішої агрохімії.

 

В Україні не відбувається скорочення використання хлорпірифосу.

За даними Інфоіндустрії протягом останніх трьох років є невелике зниження об’ємів використання пестицидів на основі одного хлорпірифосу. Проте якщо сумувати об’єми препаратів, до складу яких він входить, наприклад, комбінації хлорпірифосу з циперметрином та хлорпірифосу з біфентрином – навпаки відмічається зростання.

 

 

Більш детально про імпорт засобів захисту ролин в україну та на основі яких діючих речовин імпортується препаратів найбільше поговоримо 21 лютого на VIII Київському агрохімічному форумі.