Дрібним і середнім господарствам легше перейти на нульову обробку ґрунту

Водна і вітрова ерозія ґрунту, нестача кадрів, високі витрати на виробництво продукції — це ті проблеми, які може вирішити No-till.

Про це розказав фермер і блогер, автор YouTube-каналу No-Tiller Михайло Драганчук в інтерв’ю AgroPortal. “Дрібним і середнім господарствам легше перейти на нульову обробку ґрунту, оскільки там набагато менше часу проходить від ідеї до її реалізації. У холдингах багаторівнева система управління, часто хтось не хоче брати на себе відповідальність, і ініціатива зупиняється”.

Тим, хто хоче переходити на нульову обробку ґрунту, експерт радить в першу чергу вивчити всю інформацію, яка є з цієї теми. Коли є повне розуміння цієї технології, тоді люди успішно і швидко її освоюють. “Зараз є багато доступних джерел інформації. Але в першу чергу слід звернути увагу на досвід ноутіллерів, які працюють поруч із вами в подібних ґрунтово-кліматичних умовах”.

Якщо є сумніви, можна переходити на No-till поступово, починати з частини землі. І тоді можна порівняти результати. Якщо робити все правильно, то ніяких економічних провалів не буде.

Велика мета технології No-till — відмова від хімічних засобів захисту і живлення. “У Дніпропетровській області (ФГ «Анастасія») вже є багаторічний досвід роботи без обробки ґрунту і без застосування фунгіцидів і інсектицидів”, – розказав Михайло Драганчук.

ІА “Інфоіндустрія”

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry