Економічна активність в Україні відновлюється

У липні експерти ЦЕС та German Economic Team традиційно проаналізували основні зміни в українській економіці.

Це вже четвертий місячний огляд під час війни.

Нижче 5 головних спостережень за липень:

1. 21 липня НБУ оголосив про коригування офіційного курсу, піднявши його до 36,57 грн/дол. Це рішення має послабити необхідність інтервенцій НБУ на валютному ринку, зробити український експорт більш конкурентоспроможним та зрівняти умови валютних операцій для різних категорій населення та бізнесу.

2. Економічна активність відновлюється. За результатами опитування Американської торгівельної палати (АСС) серед своїх членів за підсумками 120 днів війни, повноцінно функціонували 60% компаній. Порівняно з 50% за підсумками 100 днів, але за даними опитування Європейської бізнес-асоціації, EBA.

3. Україна завершила посівну на рівні 84% від минулорічної площі і майже одночасно почала збір врожаю озимих. Але аграріям може бракувати зерносховищ для 10–15 млн тонн продукції.

4. Металургійні заводи зупиняють роботу. З 1 липня два з трьох гірничо-збагачувальних комбінатів у Кривому Розі зупинив «Метінвест». Також про скорочення виробництва та зарплат, а то й про повну зупинку заговорили в «ArcelorMittal Кривий Ріг». Можлива причина — підвищення тарифів на вантажні перевезення.

5. Україна втратила 19% довоєнного ВВП на тимчасово окупованих територіях і тих, де ведуться бойові дії. Найбільше втрат економіці принесли бойові дії та окупація частини Харківської та Донецької областей. Разом ці регіони виробляли 12% ВВП України.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry