Експерти ЄС допоможуть Україні боротись із фальсифікатом пестицидів

Експерти ЄС консультують Україну щодо вирішення проблеми із фальсифікованими засобами захисту рослин.

З 7 по 11 серпня поточного року відповідно до робочого плану проекту Twinning відбулась чергова місія експертів Європейського Союзу в рамках Компоненту 1 «Гармонізація законодавства України із законодавством ЄС у галузі засобів захисту рослин та залишків пестицидів».

Метою місії була розробка інформаційної кампанії інспекційної служби серед малих і середніх фермерських господарств по всій території України щодо ризиків і небезпек, які пов’язані з використанням фальсифікованих засобів захисту рослин (ЗЗР).

Експерти Європейської комісії — спеціаліст по зв’язкам з громадськістю Державної служби захисту рослин Латвії Даце Удре та представник Німецької асоціації захисту рослин, контролю за шкідливими організмами та добрив Фолькер Каус разом із представниками Держпродспоживслужби підготували Опитувальник для фермерів щодо отримання даних про причини, які спонукають фермерів купувати фальсифіковані ЗЗР.

Обговорення з фахівцями Служби показало, що Опитувальник – це найшвидший спосіб збору важливої інформації для статистичних цілей та розширення контактів, які можуть бути використані для поширення інформації щодо фальсифікованих засобів захисту рослин.

Також експерти Європейського Союзу ознайомилися із презентацією щодо комплексного підходу до протидії торгівлі фальсифікованими пестицидами, яка щороку використовується для навчання користувачів ЗЗР.

Під час місії було проведено декілька зустрічей з представниками Агрохімічного комітету Європейської Бізнес Асоціації, Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (FАО) та Офісу підтримки реформ (ОПР) при Міністерстві аграрної політики та продовольства України щодо підтримки запланованої кампанії щодо підвищення обізнаності серед малих та середніх фермерів щодо ризиків та небезпеки, пов’язаних із використанням фальсифікованих ЗЗР.

Інфоіндустрія за матеріалами прес-служби Держпродспоживслужби