Експорт рослинної продукції гальмується фітосанітарною бюрократією інших країн

Голова Асоціації «УКРСАДПРОМ» Дмитро Крошка 24 квітня взяв участь у роботі круглого столу «Регіональні концепції щодо санітарних та фітосанітарних заходів. Сприяння експорту сільськогосподарської продукції», під час якого обговорювалися питання застосування СФЗ в т.ч. й для рослинної продукції.Зокрема, під час заходу розглядалися ризики для України щодо експорту продукції рослинного походження. Так, Д.Крошка порушив проблему прискорення узгодження фітосанітарних умов поставок плодово-ягідної продукції українського виробництва на світові ринки. Він зазначив, що майже немає узгоджених фітосанітарних умов експорту фруктів і ягід з України з країнами, що можуть бути потенційними ринками їх збуту.

«Асоціація «УКРСАДПРОМ» ініціює з боку ринку вирішення питання узгодження між Україною і відповідними країнами фітосанітарних умов експорту плодово-ягідної продукції. На практиці ми зіштовхнулися з проблемою затягування процедур узгодження умов з протилежної сторони.

У світі, за даними Асоціації «УКРСАДПРОМ», 48 країн є нетто-імпортерами продукції, яка є традиційною для вирощування в Україні. На жаль, процес узгодження в багатьох випадках навіть не розпочався, саме через ці формальності з боку фітосанітарних органів інших країн», – зауважив Д.Крошка.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry