EPA вважає, що гліфосат «не може бути канцерогенним для людини»

Все більше американців подають позови, звинувачуючи гліфосат в тому, що він став причиною онкології. У відповідь Агентство з охорони навколишнього середовища США (EPA) підтвердило в кінці квітня, що популярний гербіцид безпечний для людей.

У періодичному огляді гліфосату, активного інгредієнта гербіциду Roundup, EPA прийшло до висновку, що речовина не представляє «ніякої небезпеки» для людей, що піддаються впливу будь-яких засобів з гліфосатом при правильному застосуванні на фермах, під час обробки зелених насаджень у дворах і вздовж узбіч доріг, або як залишок в продовольчих культурах.

У двох недавніх судових рішеннях суд присяжних в США став на бік позивачів, які звинуватили гліфосат в причини виникнення лімфоми.

Німецька корпорація Bayer, яка придбала виробника Roundup Monsanto в минулому році, повідомила інвесторам в середині квітня, що 13 400 американців пред’являють судові претензії до гліфосату як небезпечного для здоров’я людини засобу захисту рослин.

Натан Донлі, вчений з екологічної групи «Центр біологічного різноманіття», прокоментував висновки EPA, зазначивши, що Агентство покладається суто на галузеві дослідження та ігнорує інші звіти, де вказується на більш високий ризик розвитку раку при контакті з гліфосатом.

У 2015 році Міжнародне агентство з дослідження раку, що входить до складу Всесвітньої організації охорони здоров’я, класифікує гліфосат як «ймовірно, канцерогенний для людини». Агенство заявляє, що воно спиралося на «обмежені» докази захворюванням на рак у людей і «достатні» докази виникнення онкології у досліджуваних тварин в зв’язку з гліфосатом.

У проекті огляду EPA йдеться, що Агентство виявило потенційний ризик для ссавців і птахів, які харчуються листям, обробленими гліфосатом, і певні ризики для рослин. У зв’язку з цим EPA пропонує додати обмеження, щоб скоротити ненавмисне знесення гербіциду, в тому числі не дозволяти обприскування, коли швидкість вітру перевищує 24 км/год (4 бали по Бофорту).

Інфоіндустрія за матеріалами apnews.com