“Епіцентр К” завершує збір кукурудзи і виходить на рекорд

Обмолот пізніх зернових майже закінчили в групі компаній “Епіцентр К”. По Західному кластеру (Хмельницька та Тернопільська обл.) урожайність кукурудзи на рівні 11,0- 12,2 т/га – це одні з кращих показників в регіоні. Пшениці зібрали 7,1 т/га, ріпаку – 3,6 т/га. Про це розказали кореспонденту ІА “Інфоіндустрія” під час прес-туру по господарствам “Епіцентр К”.
За словами аналітика Олени Нероби, компанія буде рекордсменом за врожайністю кукурудзи цього року. “Через суху погоду цього року у багатьох господарств не вельми гарні показники по кукурудзі: недоформовані початки, слабе зерно. Коли кукурудза цвіла, було жарко, рослини “горіли”, і в період наливу зерна також був дефіцит вологи. Якщо минулого року урожайність в цілому по кукурудзі була 7,8 т/га, то цього року буде 7,2-7,4 т/га. В “Епіцентрі К” впроваджуються елементи технології вирощування сільгоспкультур, сортова, насінницька політика з врахуванням змін і коливань кліматичних факторів та зональних особливостей”, – пояснила Нероба.

Урожайність по кластеру “Кряж” (Вінницька обл.): кукурудза – 10,5 т/га, пшениця 6,5 т/га, ріпак 3,83 т/га, соняшник 3,6 т/га. “Кукурудзу зібрали до 27 жовтня”, – поділився Віктор Дабіжа, керівник кластеру «Кряж». Інший кластер у Вінницькій області (Вінницький кластер) закінчив збирання качанистої 25 жовтня на площі 11 888 га із середньою врожайністю 11,25 т/га.

Вчасно закінчити збиральну компанію вдалося за рахунок розширення власних елеваторних потужностей. Минулого року у холдингу були проблеми із збереженням урожаю.

Посіви озимого ріпаку у Вінницькому кластеру складають 1700 га. “Підготовка грунту під посів озимого ріпаку була направлена на збереження вологи та  отримання 100% схожості”, – розказав Віктор Биков, керівник Вінницького кластеру. Загальна посівна площа ріпаку в “Епіцентр К” склала 6,3 тис.га.

“Цього року весь 1 млн га ріпаку в Україні засіяли у асфальт – просто суху землю, – додає Нероба. – Тому що цю культуру потрібно сіяти рано. На відміну від пшениці, яку можна посіяти і в жовтні , ріпак не можна сіяти навіть у вересні, тому що до настання холодів він повинен пройти усі стадії вегетативного розвитку”.

Схожість ріпаку в таких складних умовах залежить від уміння агрономів та економічних прорахунків.

ІА “Інфоіндустрія”

 

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry