ФАО підтримає органічне виробництво та земельну реформу в Україні

За умовами угоди, що була підписана 13 липня, ФАО співпрацюватиме з Україною з метою допомогти країні покращити бізнес-клімат, розвивати сільськогосподарські та продовольчі виробничі ланцюги, сприяти кращому доступу до ринків та продовольчій безпеці, провести земельну реформу, оптимізувати управління природними ресурсами та впоратися зі змінами клімату. Серед пріоритетів – підтримати органічне виробництво та земельну реформу в Україні.

“Рамкова програма ФАО для України 2016-2019”, що охоплює період з 2016 по 2019 роки, була підготовлена на основі консультацій з Міністерством аграрної політики та продовольства України, представниками різних Міністерств, професійних бізнес-асоціацій, науки та громадськості.

Найперша пріоритетна галузь угоди – бізнес-клімат та налагодження стабільного юридичного підгрунтя – передбачає широкий спектр діяльності, включаючи ринкову інтеграцію та доступ до ринків, а також підтримку насінництва та нарощення потенціалу для боротьби з транскордонними захворюваннями тварин. Увагу також буде приділено важливому питанню щодо законодавчої бази для органічного вироництва та сертифікації.

«Завдяки своїм родючим грунтам Україна має великий експортний потенціал виробництва органічних продуктів», – зауважив пан Раймунд Єле, заступник Регіонального Представника, координатор регіональних стратегічних програм.

Попри це кількість українських фермерських господарств, сертифікованих за європейськими принципами та стандартами для органічного фермерства, залишається все ще малою, за словами пана Єле. Допомога ФАО в цій галузі буде зосереджена на підтримці тих, хто творить українську політику задля розробки законодавчої бази щодо виробництва органічної продукції та сертифікації відповідно до стандартів Європейського Союзу.

Щодо другого пріоритету – земельна реформа та продовольча безпека – ФАО надаватиме підтримку ініціативі консолідації земель в Україні, виходячи з Добровільних вказівок щодо відповідального управління землеволодінням. Основною метою є надання підтримки малим власникам в отриманні меншої кількості ділянок, але більшого розміру та краще влаштовані задля підвищення їх конкурентоспроможності.

 www.fao.org/countryprofiles/index/ru/?iso3=ukr

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry