ФАО провів тренінг для українських фітосанітарних лабораторій

Бактеріологи і вірусологи фітосанітарних лабораторій України взяли участь в тренінгу в рамках проекту ФАО.

2-6 жовтня 2017 р. на базі потужностей ДУ “Центральна фітосанітарна лабораторія” пройшов п’ятиденний практичний тренінг у рамках регіонального Проекту з технічного співробітництва з Продовольчою та сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) “Зміцнення потенціалу національних служб фітосанітарного контролю в чотирьох східноєвропейських країнах”. Тема семінару-тренінгу “Діагностика шкідливих організмів як основа фітосанітарної діяльності: методи діагностування, використання лабораторного потенціалу”.

Захід зібрав провідних фахівців із бактеріології та вірусології з усіх обласних фітосанітарних лабораторій України.

Учасники спільно опрацювали міжнародні методичні матеріали та діагностичні протоколи з виявлення та діагностики шкідливих організмів, обговорили використання нестандартних методів діагностики шкідливих організмів, зокрема вірусів та бактерій.

Теоретичні матеріали було закріплено на практичних заняттях на прикладі діагностики наступних шкідливих організмів: вілт кукурудзи (Pantoea stewartii), бура та кільцева гниль картоплі (Ralstonia solanacearum, Clavibacter michiganensis subsp. Sepedonicus), бактеріальний опік плодових (Erwinia amylovora), вірус шарки слив (Plum pox virus), віроїд веретеноподібності бульб картоплі (Potato spindle tuber viroid).

Значну увагу було приділено теоретичним та практичним навикам виявлення збудників бактеріологічних та вірусологічних хвороб рослин методом полімеразної ланцюгової реакції (ПЛР).

Присутні взяли активну участь в дискусіях та практичних заняттях, ділилися досвідом, а також наголосили на  важливості проведення подібних заходів для підвищення професійного рівня спеціалістів фітосанітарних лабораторій.

Інфоіндустрія за матеріалами Держпродспоживслужби

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry