Fitch знизив рейтинг Кернела: довга дорога до дефолтуМіжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) української агропромислової групи «Кернел» у національній та іноземній валюті до рівня СС із ССС.


Про це йдеться в публікації агентства, повідомляє AgroPortal.ua.

Також Fitch знизило з CСС до С рейтинг пріоритетних незабезпечених облігацій «Кернел» на суму $300 млн із погашенням у 2024 р. та на $300 млн із погашенням у 2027 р.

«Зниження рейтингів відображає складні операційні умови, з якими «Кернел» зіткнувся з початку російського вторгнення, серйозні перебої в експортній діяльності, потенційне послаблення профілю ліквідності та, наскільки ми розуміємо, компанія подавала запити на відмову від прав, пов’язані із затримкою погашення своїх банківських кредитів», — сказано в повідомленні.

Зазначається, що рейтинг CC вказує на ймовірність дефолту в тій чи іншій формі, незважаючи на зусилля керівництва щодо вливання ліквідності шляхом продажу певних активів основному акціонеру. Нездатність отримати згоду кредиторів на затримку платежів, ймовірно, призведе до зниження рейтингу, вважають в агентстві.

Для довідки: «Кернел» — найбільший у світі виробник та експортер соняшникової олії, провідний виробник і постачальник сільськогосподарської продукції з регіону Чорноморського басейну на світові ринки. Вертикально інтегрована структура компанії будується на тісно пов’язаних між собою бізнес-сегментах: виробництво, експорт та внутрішні продажі соняшникової олії; високотехнологічне рослинництво; експорт зернових культур; надання послуг зі зберігання та перевалки зерна на елеваторах та портових терміналах. На частку «Кернел» припадає близько 8% світового виробництва соняшникової олії.