Фітосанітарний стан українських полів

На полях продовжується розвиток хвороб рослин, а також заселеня площ мишоподібними гризунами. З хвороб кукурудзи розвиваються гельмінтоспоріоз, пухирчаста та летуча сажка. На качанах виявлено фузаріоз, бактеріоз.
Посіви цукрових буряків Лісостепу та Полісся продовжують хворіти на церкоспороз, де ним уражено 6-24% рослин (Вінницька, Волинська, Київська, Тернопільська обл.). На 2-42% рослин проявились фомоз, борошниста роса, пероноспороз, рамуляріоз, вірусна жовтяниця, альтернаріоз, бактеріальна плямистість. Переважно на гібридах іноземної селекції центральних та західних областей на 1-8% коренеплодів виявляють паршу звичайну, гнилі (буру, хвостову), дуплистість.
3-18% рослин сої на 50-75% обстежених площ хворіють на аскохітоз, пероноспороз, антракноз, септоріоз. Подекуди на окремих площах культури рослини уражені бактеріозом, в осередках Чернівецької області – жовтою мозаїкою.
Спекотна погода вдень та прохолодні ночі з ранковими росами сприяли подальшому розвитку хвороб у посівах соняшника. 2-24% рослин у Лісостепу та Степу інфіковані білою та сірою гнилями. На 3-35% (Волинська, Житомирська, Закарпатська, Донецька Запорізька, Київська, Кіровоградська, Полтавська, Чернігівська обл.) рослин має місце фомоз. В уражених рослинах нижні та середні яруси листків посохли та повисли не опадаючи. 4-28% рослин уражені пероноспорозом,  альтернаріозом, аскохітозом, септоріозом, подекуди фомопсисом (Рівненська обл.). На 4-14, макс. 70% рослин (Кіровоградська обл.) іржа, яка продовжує свій розвиток на листках та кошиках.

У більшості областей продовжується заселення площ з-під зернових, багаторічних трав, неугідь, просапних та овочевих культур мишоподібними гризунами, де їх чисельність становить 0,5-2, макс. 5 колоній на гектарі. У пошуках зеленого соковитого корму відмічена міграція гризунів на падалицю озимих зернових та ріпаку. В Запорізькій області відмічено крайове заселення та пошкодження сходів озимого ріпаку. В подальшому чисельність та шкідливість гризунів у посівах озимих культур зростатиме за рахунок міграції їх із площ пізніх просапних та інших культур, де після збирання і зяблевої оранки створюються несприятливі для них кормові умови.
Першочерговими заходами в обмеженні чисельності мишоподібних гризунів є профілактичні заходи: знищення бур’янів, зменшення втрат урожаю при збиранні, своєчасна зяблева оранка, що позбавить гризунів кормової бази та надійного сховища, контроль за розвитком та регулювання чисельності цих шкідників у місцях резервацій з метою недопущення їх розселення на посіви сільськогосподарських культур.

Інфоіндустрія за матеріалами consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry