Газ в обмін на продовольство

Низка галузевих об’єднань, серед яких Федерація роботодавців, УСПП, Рада підприємців при КМУ, Союз хіміків України, ВАР, УКАБ, Українська аграрна конфедерація та Аграрний союз України підписали відкрите звернення до Прем’єр-міністра України, Дениса Шмигаля з приводу надання виробникам добрив 1,25 млрд. кубів газу із запасів Нафтогазу.

Газ пропонується поставити з листопада 2021 по квітень 2022, а вже з квітня по липень 2022 року він буде повернений Нафтогазу.

Виробники добрив беруть на себе зобов’язання не тільки повернути газ, а й надати аграріям добрива із знижкою, що відповідає різниці ф’ючерсних ціни на газ та цін на листопад 2021 року.

Дослівно: «зобов’язання поставити всі вироблені з такого газу добрива на внутрішній ринок за цінами. Які будуть встановлюватись відповідно до цін ф’ючерсних контрактів.»

Товарний кредит газом в розмірі 1,25 млрд. кубів буде розподілений таким чином, що виробники добрив будуть приймати по 250 млн кубів газу щомісячно на підставі укладених контрактів із НАК «Нафтогаз України».

Лист був підписаний 19 листопада 2021 року, повний текст звернення під посиланням.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry