Гібриди ярого ріпаку від KWS. Посівна кампанія набирає обертів!

Весна – гаряча пора для кожного агронома та господаря. Це час, коли потрібно в стислі терміни підживити озимі культури, своєчасно закрити вологу, підготувати ґрунт та провести посів ярих культур. Дані агротехнічні заходи необхідно здійснювати з врахуванням погодно-кліматичних умов та інших специфічних факторів. Досить часто в цей період аграрії постають перед вибором: якою культурою пересівати втрачені посіви озимих культур? Робити ставку на ярі зернові чи олійні культури? І взагалі, часто звучить фраза: «А хіба варто сіяти ярий ріпак? Це ж мала врожайність…»

Хочемо розвіяти цей міф. Математичні розрахунки на основі минулорічних спостережень як на демо-ділянках, так і в промислових посівах, доводять протилежне. Отримані результати врожайності гібридів ярого ріпаку компанії KWS Джеррі та Джером дивіться тут.

Прості математичні розрахунки та набутий досвід дають можливість стверджувати, що за правильного вибору гібридів ярого ріпаку та при дотриманні технологічних операцій, дані гібриди здатні забезпечувати врожайність на рівні 2,5–3,0 т/га та вище. Враховуючи те, що затрати на вирощування окуповуються вже за врожайності 1,3–1,5 т/га, рентабельність та швидкий обіг коштів даної культури є очевидними. Тому і в цьому році регіональна команда агрономів-консультантів компанії «КВС-Україна» в різних ґрунтово-кліматичних умовах висіває демо-поля ярого ріпаку Джеррі та Джером як для власних спостережень, так і для демонстрацій. Це дає можливість розкрити потенціал нових гібридів ярого ріпаку, дотримуючись рекомендованих технологій вирощування.

Одне з демо-полів ярого ріпаку висіяне в Полтавській обл., Миргородського району, с. Великі Сорочинці на базі господарства АОПП “Великосорочинське”.

Технологічна карта:

Безымянный1

 

Агроном-консультант компанії «КВС-Україна» в Полтавській області Віталій Каламбет разом із агрономом господарства АОПП “Великосорочинське” Василем Івановичем Василько провели контроль внесення добрив,  передпосівної підготовки та безпосередньо посів ярого ріпаку.

Внесення добрив

SOSR_sowing_process_UA

Передпосівна культивація: трактор New Holland+ культиватор Europak

SOSR_sowing_process_UA

Зроблено заміри температури ґрунту на глибині 4 см

SOSR_sowing_process_UA

Налаштування норми висіву сівалки на густоту 950 тисяч насінин на гектар

SOSR_sowing_process_UA

Рівномірний розподіл насіння в сівалці

SOSR_sowing_process_UA

Посів: трактор МТЗ-82+ сівалка Ліда СПУ-6

SOSR_sowing_process_UA

Найвища врожайність ярого ріпаку формується за ранніх строків сівби. Ріпак, висіяний до 30 квітня, дає можливість отримати дружні, вирівняні сходи та сформувати урожай на рівні 3 т/га.

Надалі ми будемо продовжувати спостерігати за ситуацією на ріпакових полях та ділитися інформацією з вами.

Матеріал підготував Дмитро Ковальчук, продакт-спеціаліст відділу кукурудзи та олійних культур ТОВ «КВС-Україна»
В.Каламбет , агроном-консультант відділу кукурудзи та олійних культур в Полтавській області

Компанія KWS – одна з світових лідерів з селекції та виробництва насіння сільськогосподарських культур. В 70 представництвах компанії працює 4819 співробітників, 1800 з яких займаються науковими дослідженнями. Понад 150 років спеціалісти компанії KWS займаються селекцією насіння основних сільськогосподарських культур. Постійно обмінюючись досвідом зі спеціалістами сільського господарства, KWS веде селекцію на основі найновіших методів біотехнології, виробляє та реалізовує високоякісний посівний матеріал для різних регіонів та умов вирощування.

Перейти на сайт KWS

Инфоиндустрия по материалам kws.ua

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry