Гліфосат залишиться на ринку Канади

«Підняті заперечення не викликали сумнівів або занепокоєння щодо наукової основи для рішення про переоцінку гліфосату у 2017 році», – сказав Моаз.

Міністерство охорони здоров’я Канади спростувало аргументи про те, що гліфосат викликає рак, якщо гербіциди використовуються за призначенням.
Агентство з регулювання боротьби з шкідниками вже провело оцінку гліфосату в 2017 році і схвалило його для подальшого використання в Канаді з деякими додатковими вимогами до маркування. У огляді, в якому було розглянуто понад 1300 різних дослідженьвизначено, що гліфосатні продукти не представляють ризику для людей або навколишнього середовища, якщо вони використовуються за вказаними виробником нормами.

Гліфосат використовується в більш ніж 130 продуктах, що продаються в Канаді, і застосовується багатьма фермерами для захисту рослин від бур’янів.

Вісім груп екологічного спрямування висловили заперечення, вказавши, що докази, використані для підтвердження продукту, мають сумнівну репутацію, оскільки компанії-виробники ЗЗР вплинули на результати досліджень. Звинувачення були засновані на документах, озвучених в судовому процесі проти Monsanto, коли позивачеві присудили багатомільйонну компенсацію, тому що присяжні вирішили, що ракове захворювання позивача спровокувала робота з гліфосатом.

Екологічні групи, включаючи Ecojustice, захисники навколишнього середовища та канадські лікарі, хотіли, щоб міністр охорони здоров’я Джинет Петіпас Тейлор замовила незалежний оогляд рішення Міністерства охорони здоров’я Канади.

Замість цього канадський МОЗ доручив 20 вченим, які не беруть участі в первісному огляді, вивчити результати роботи своїх колег. У підсумку, Коні Моаз, директор відділу охорони здоров’я  канадського Агентства з регулювання боротьби з шкідниками, зазначила, що «висловлені заперечення не створили сумнівів або проблем щодо наукової основи для вирішення про переоцінку гліфосату в 2017 році». Жодне агентство по боротьбі з шкідливими організмами в світі не стверджує, що гліфосат викликає рак при нинішніх рівнях впливу.

Інфоіндустрія за матеріалами kelownanow.com

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry