Голова «Аграрного фонду» – про забезпечення аграріїв добривами

Голова правління ПАТ «Аграрний фонд» Андрій Радченко розповів про участь своєї організації в забезпеченні мінеральними добривами українських аграріїв, відповідаючи на питання портала AgroPolit.com.

 

Коментуючи прийняття рішення про вихід на ринок добрив, пан Радченко зазначив:  «Оскільки зупинка хімічних підприємств була загальнонаціональною проблемою, то й їхня доля вирішувалася на рівні Кабінету Міністрів. І наші дії були повністю узгоджені з Міністерством аграрної політики та продовольства й Міністерством економічного розвитку і торгівлі. Для порятунку хімічної галузі України було прийнято спільне рішення – направити понад 1 млрд грн коштів ПАТ «Аграрний фонд» на виробництво мінеральних добрив, що дозволило запустити три хімічних підприємства. Так, ми планували спрямувати ці кошти на розширення форвардної програми, але стабілізація ситуації на ринку міндобрив була першочерговою. Бо не буде в аграріїв міндобрив – не буде врожаю, і нам нічого буде закуповувати. В результаті, ми акумулювали близько 1 млрд грн, котрі й спрямували на купівлю міндобрив, з яких близько750 млн грн – це кошти, які були залучені Аграрним фондом у межах кредитної лінії від державного «Укргазбанку», а решта – вільні кошти Товариства».

 

Також Андрій Радченко повідомив, що замовлена продукція у межах запланованого бюджету вже отримана Фондом: «З огляду на оптимізацію логістики та ритмічність поставок, надходження закупленої партії розраховано на три місяці. Але де-факто зараз поставлено уже 208 тис. т добрив, що еквівалентно1,048 млрд грн. Це аміачна селітра, карбамід, карбамідо-аміачна суміш і аміачно-вапняні добрива.

 

Наше завдання – забезпечити мінеральними добривами агровиробників, ми зацікавлені в тому, щоб продукція надійшла до кінцевого споживача, а не до перекупників. Отже, насамперед ми пропонуватимемо добрива учасникам наших форвардних програм. Під час розрахунків з агровиробниками ми будемо пропонувати їм товарну складову, а вони вже самі зможуть вирішувати – брати їм гроші чи гроші плюс добрива».

 

За думкою Андрія Радченко накопичені добрива достатні для стабілізації попиту на ринку України.

Інфоіндустрія за матеріалами agropolit.com

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry