Громади Сумщини позитивно оцінюють земельну реформу

Міністерство аграрної політики та продовольства України, Сумська ОДА та Всеукраїнська асоціація громад підписали Меморандум про співпрацю, повідомляє ІА "Інфоіндустрія" з посиланням на прес-службу МінАПК.

Ключові завдання Меморандуму – спільна взаємодія для розвитку сільських територій. Він спрямований на взаємодію Мінагро з ОДА та Всеукраїнською асоціацією громад співпраці у сфері земельної реформи, податкової реформи в частині АПК, реалізації програм державної підтримки серед фермерів. Підписання відбулося на базі Сумського національного аграрного університету.

«Через два паралельні майданчики, Сумську облдержадміністрацію та громадськість, в особі Всеукраїнської асоціації громад, ми хочемо отримати зворотній зв’язок, а саме інформувати громади щодо програм і реформ, які впроваджує Міністерство, та отримати пропозиції від громад. Ми націлені на ефективний розвиток громад, бо це базис добробуту життя сільських територій», – зазначив перший заступник Міністра агрополітики та продовольства Тарас Висоцький.

За його словами, громади позитивно оцінюють земельну реформу, перш за все передачу їм у розпорядження земель сільськогосподарського призначення, водного фонду. Наразі вони здійснюють інвентаризацію цих земель, аналізують ефективність задля максимального збільшення надходжень у місцеві бюджети. Відтак акумулювані кошти використовуватимуть для розвитку освітніх, медичних, інфраструктурних проектів та інших потреб громад.

Тарас Висоцький також взяв участь у нараді з головами райдержадміністрацій, сільських, селищних, міських рад з питань взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Інфоіндустрія