Хто сьогодні надійний постачальник азотних добрив?

В Україні пік внесення азотних мінеральних добрив. В кого їх можна купити?

Не зважаючи на відносну стабільність поставок на даний час є складнощі із окремими видами добрив, наприклад, купити карбамід можна переважно на складах. Вагонні норми продаються не всіма трейдерами, селітру ж можна купити вже на квітень, в березні – на складах. Затримка відвантаження така, що трейдери отримують селітру, яка була куплена і оплачена в лютому, тільки зараз. Звісно, цей товар уже проданий. Що робити аграрію? Ми спробували розібратись в кого можна купити азотні добрива вагонними нормами саме зараз. ІА Інфоіндустрія зібрала інформацію про наявність вільних обсягів безпосередньо у трейдерів.

Аміачна селітра
Аграрний фонд, ПрАТ
УкрАгро НПК, ПрАТ
Ніка-Агротрейд, ТОВ
Ерідон фірма, ТОВ
УкрРосХим ТД, ТОВ
Солагро Трейд, ТОВ
Бізон-Тех 2006, ПП
Фрісистем, ТОВ
Ника-Грейн (Остхем Ритейл)
Лебединський насіннєвий завод, ПрАТ
Бєлор Україна, ТОВ
Аматекс Україна, ТОВ
УАПГ, ТОВ
Агроімпорт, ТОВ
Агропартнер, ТОВ
ФЕРОМАТ, ООО
Баланс Агро Центр, ТОВ
Стагер Групп, ТОВ

При цьому, Аграрний фонд продає селітри переважно через Енергетичну біржу та форвардами, рідше – прямі продажі. Треба надати належне, якщо в 2017-2019 роках на ринку його не було чути, то з новим керівництвом ділова та торгова активність значно пожвавилась.

Селітри багато і у імпортерів і тут – беззапереча перевага – швидкість доставки, але не завжди цікава ціна, та й курс валюти росте.

Що ж з карбамідом?

Карбамід
Аграрний фонд, ПрАТ
Лебединський насіннєвий завод, ПрАТ
УкрАгро НПК, ПрАТ
Ерідон фірма, ТОВ
УкрРосХим ТД ТОВ
Бізон-Тех 2006, ПП
Агропартнер, ТОВ
Баланс Агро Центр, ТОВ

Тут товар продається щвидше, ніж виробляється, тож перевірити наявність складно і наш моніторинг не може бути остаточним. Аграрний фонд мав багато саме нефасованого продукту, в тому числі виробленого за ТУ. Імпорту майже немає.

Де взяти КАС?

КАС
Агротрейд НД, ТОВ
УкрАгро NPK, ТОВ
УкрРосХим, ТД, ТОВ
Гросдорф, АК, ТОВ
Дніпроазот Агрохімія, ТОВ
Солагро Трейд, ТОВ
Украгроінвест ЛТД ТД, ТОВ
Агропартнер, ТОВ
БНХ Україна, ТОВ
Лебединський насіннєвий завод, ПрАТ
Баланс Агро Центр, ТОВ
АХП, ПП
Інтерполіхім, ТОВ
Бізон-Тех 2006, ПП

Цього року навіть у виробників КАС його не багато, останні тижні Черкаський Азот почав інтенсивно наробляти саме карбамід, виробіток КАСу зменшили, багато відбирали із ємності, інші виробники помітно відставали за темпами виробітку минулих років, тож і імпорту було місце на ринку.

Чому так мало сульфату амонію?

Сульфат амонію
Санагро, ТОВ
Українські мінеральні добрива
Гросдорф, АК, ТОВ
Агропартнер, ТОВ
Ерідон фірма, ТОВ
УАПГ, ТОВ

Насправді, сульфату мало стало саме в цей час, з Нового року попит був відносно слабкий. До ринку долучився потужний гравець, УМД, але його присутність поки що не відзначилась великими продажами. Тож лідером є білоруський продукт. Переробники та імпортери сульфату мають позиції, але з ростом курсу, товар швидко буде розпроданий, а новий імпорт не варто й купувати. Невідомі залишились обсяги вільної пропозиції від компанії Дюнгер, що є одним із потужних українських виробників компактованого сульфату амонію.

Підкреслюємо, що вище наведені дані про наявність добрив вагонними нормами для постачання на ринок України на сьогодні, які були зібрані у постачальників цих добрив та перевірені нашими експертами на предмет отримання продукту у першоджерела. Якщо компанія не попала в списки, це не означає, що вона не має товар вагоними нормами. В цілому, ринок азотних добрив активний і це пікова активність, далі чекаємо спад. Холодна погода триватиме до середини квітня, тож є час ще вносити перед посівом основних ярих культур.

Наступний звіт по NPK добривах читайте на наших сторінках вже в четвер, 19 березня 2020 року.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry