Імпорт добрив зріc за 1 квартал на 13%, але перспективи жахають

Обсяг імпорту добрив в 1 кварталі 2026 року зріс на 13% у порівнянні із 1 кварталом 2025 року.

Відчутне зростання імпорту азотних добрив компенсувало суттєвий провал обсягів імпорту NPK. Ситуацію значною мірою врятували імпорт з Нігерії карбаміду та сульфату з Китаю. Якщо ще в грудні трейдери очікували посилення конкуренції та нарікали на надлишок пропозиції, то вже в березні кардинальна зміна – ціни зросли майже вдвічі, а товару виявилось замало.

Таблиця імпорту за видами добрив 1 квартали 2025-2026 рр.

Вид 2026 2025
N 693 539
NPK 204 258
NP 168 167
S 53 26
K 27 24
PK 13 12
P 12 11
Ca+P 7 7
B 2 0
Загалом 1 178 1 045
Тис. тон    

На 1 квітня 2026 року ми маємо нестачу NPK, як мінімум 100 тис. тон та явну нестачу фосфоровмісних добрив 70-80 тис. тон. Треба брати до уваги заборони на експорт фосфорних добрив з Китаю та ланцюг проблем які вже відчуваються через «іранську» війну. До кінця поточного року слово «дефіцит» стане майже синонімом для слова добрива.

Нижче публікуємо рейтинг імпортерів добрив за результами імпорту в 1 кварталі 2026 року по видам добрив.

 

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry