Імпорт китайських пестицидів

Розглянемо скільки і які саме пестициди імпортурують на територію України з Китаю.

 

За період 2018 року у Китаї було виговлено та імпортовано на територію України 33,8 тисяч тонн «повноцінних» пестицидів, тобто не враховуючи імпортовані окремо діючі речовини та інші складові. Такою кількістю препаратів теоритично можливо обробити 45 мільйонів гектарів, а вартість всіх цих імпортованих пестицидів сягає 169 мільйонів доларів США.

 

Найбільш численними засобами захисту рослин, що імпортуються з Китаю є гербіциди та десиканти, спільна часта яких становить 75 %, тобто 25,2 тисячі тонн вартістю 103 мільйони доларів США.  ІА «Інфоіндустрія» повідомляє, що усі гербіциди, імпортовані з Китаю, є постпатентними препаратами.

Фунгіцидів, за даними ІА «Інфоіндустрія», з Китаю у 2018 році ввезли майже 4 тисячі тонн, з яких 1,5 % є оригінальними препаратами. Вартість цих фунгіцидів становить 30 мільйонів доларів США, а обробити ними можна 6,7 мільйонів гектарів. Фунгіциди становлять 12% від імпортованих з Китаю пестицидів у 2018 році.

Інсектициди, як і гербіциди, імпортували з Китаю лише постпатентні. У загальному обсязі їх частка становить 9,3 %. За інформацією ІА «Інфоіндустрія», виготовлених в Китаї інсектицидів імпортовано на територію України 3,2 тисячі тонн. Обробити ними можливо 16 мільйонів гектарів. Вартість імпортованих з Китаю інсектицидів становить 26 мільйонів доларів США.

Імпортували з Китаю у 2018 році і препарати для протруєння насіння – близько 900 тон. 35 % протруйників – інсектицидні, решта – фунгіцидного спектру дії. У загальному об’ємі імпортованих з Китаю препаратів вони становлять 2,7%.

Решту , 1 % складають імпортовані з Китаю фуміганти, регулятори росту, акарициди та родентициди.

В Україні на сьогоднішній день півсотні компаній, що спеціалізуються на засобах захисту рослин, виготовляють свою продукцію у Китаї.

Третю частину імпортованих в Україну пестицидів виготовляють у Китаї у вигляді розчинного концентрату. Наступні, за «популярністю» препаративні форми — це концентрат емульсії та концентрат суспензії.

Однозначний пік імпорту китайських пестицидів у 2018 році – березень місяць, коли було ввезено 5 тисяч тон пестицидів. Найменше пестицидів з Китаю було імпортовано у вересні.

Інфоіндустрія