Імпорт пестицидів у грудні 2019 року

У грудні в Україну імпортували 10,6 тисяч тон пестицидів. В грошах це 113 мільйонів доларів США. За розрахунками потенційно можливої площі обробітку сільськогосподарських земель такою кількістю препаратів можливо обробити від 10 мільйонів гектарів.

Генериків традиційно більше – їхня частка в загальному об’ємі імпорту становить 65%. Приблизна вартість постпатентних пестицидів — 46 мільйонів доларів, а обробити ними можна 6 мільйонів гектарів.

За тоннажем у грудні найбільше було імпортовано пестицидів, що зареєстровані компанією «ADAMA», але за потенційно можливою площею обробітку вони на 3 місці — ними можна обробити 0,9 мільйонів гектарів. Наступні за об’ємом імпорту — препарати компанії «Syngenta», а на третьому місці за тонажем — продукція компанії «BASF».

Наймасовіше на ринку представлена група гербіцидів. У грудні 2019 року їх частка становила 70%. Протягом останнього місяця 2019 року на територію України було імпортовано до 8 тисяч тонн гербіцидів, що коштують майже 63 мільйони доларів США. Такою кількістю гербіцидів можна обробити 6,5 мільйонів гектарів сільськогосподарських земель. 41% гербіцидів, імпортованих у грудні 2019 року — оригінальні препарати. Ними можливо обробити 2,6 мільйонів гектарів, а їхня вартість — близько 36 мільйонів доларів США. Постпатентними гербіцидам можна обробити 4 мільйони гектарів, а їхня вартість — близько 27 мільйонів доларів США. Найбільше у грудні 2019 року імпортували гербіцидів на основі ацетохлору та ізопропіламінної солі гліфосату. Об’єм ацетохлору вдвічі нижчий ніж у грудні 2018 року.

У грудні 2019 року в Україну імпортували 1,2 тисячі тонн інсектицидних препаратів, з них 42% — протруйники. Вартість імпортованих інсектицидів становила  13 млн доларів США, а протруйників насіння інсектицидного типу — майже 10 мільйонів доларів США. Інсектициди — найменш об’ємна група пестицидів в натуральному виразі. У грудні 2019 року частка інсектицидів у загальному об’ємі становила 7%, а інсектицидних протруйників — 1%. Проте за рахунок високої токсичності та відносно малих норм витрат ними можна покрити значну площу. Частка оригінальної продукції інсектицидів становить 35% всього імпорту інсектицидів, а серед інсектицидних протруйників — 18%. У грудні 2019 року найбільше імпортували інсектицидів на основі комбінаціі хлорпірифосу з циперметрином.

Частка фунгіцидів у загальному тонажі становить 16%. Імпорт препаратів проти хвороб рослин становив 1,7 тисяч тонн, з яких 8% — фунгіциди для протруєння насіння. Вартість імпортованих у грудні 2019 року фунгіцидів — 24 мільйони доларів США,  а фунгіцидних протруйників — 3,7 мільйонів доларів США. Частка оригінальних фунгіцидів становить 56%. Ними теоретично можливо обробити 1,1 мільйон гектарів, а постпатентними — 0,8 мільйонів га. Вартість оригінальних фунгіцидів — 15 мільйонів доларів США, а постпатентних — 9 мільйонів доларів США. Найбільше імпортували фунгіцидів у грудні цього року на основі тебуконазолу, проте вдвічі менше, ніж у грудні 2018 року.

Юлія Терпеньова

спеціально для  agro.fm

 

Більше про ринок засобів захисту рослин говоритимемо 21 лютого на VIII Київському агрохімічному форумі. Координатор Агрохімічного комітету ЄБА, Віктор Погорілий розповість про останні зміни в реєстрації пестицидів та агрохімікатів в Україні. Спеціально запрошений фахівець з ЄС Янош Мольнар доповідатиме про особливості реєстрації перепаратів в Європі.