Імпорт спеціальних добрив у 1-му півріччі 2019 року

Про поточну ситуацію та основні тендеції на ринку спеціальних добрив розповідає Ірина Терещенко, спеціально для Agro.FM.

Що стосується простих солей майже у всій групі спостерігається позитивна динаміка. Якщо порівнювати об’єм імпорту даних добрив в 2018 і 2019 роках показники збільшились.

Імпорт сульфату магнію у 1 півріччі 2019 року збільшився до 46 тис. т, що на 6 тис. т вище показника 2018 року.

По динаміці імпорту даного добрива можна виділити піковий період в березні місяці. Це пояснюється внесенням сульфату магнію в основне удобрення.

Основними компаніями імпортерами сульфату магнію в Україну в 1 півріччі 2019 року були компанії «Вестхім Україна» та «Ерідон».

Найбільше  сульфату магнію було імпортовано із Китаю (55%). Друге місце займають поставки із Польщі, доля яких складає 44%.

Значну частину в структурі імпорту займає семиводний сульфат магнію, його імпорт склав 84%. В залежності від форми виробництва кристалічний сульфат магнію  займає 66% від загального імпорту.

Серед інших простих спеціальних добрив найбільші об’єми завозились сульфату калію (доля в імпорті 25%),  моноамонійфосфату (29%), кальцієвої селітри (24%), калієвої селітри (11%), монокалійфосфату (9%).

Загалом імпорт групи простих солей в 1 півріччі 2019 року досяг 10 893 т.

Імпорт водорозчинних листових добрив в 1 півріччі 2019 році збільшився на 386 т порівнюючи з 2018 р.

Лідерами серед компаній імпортерів є компанії «Ерідон», «Агросем», «Терра Тарса Україна», «Тімак Агро Україна».

В залежності від препаративної форми водорозчинних добрив в структурі імпорту багатокомпонентні добрива (78%) переважають над монокомпонентними (22%).

В структурі імпорту багатокомпонентних та монокомпонентних добрив рідкі (55%) переважають над твердими (45%) формуляціями.

Переважаючу формуляцію у водорозчинних добривах імпортованих в 1 півріччі 2019 року займають добрива з вмістом бору (74%), В+Мо (14%) на долі інших припадає (12%).

Ринок ґрунтових добрив розвивається стрімкими темпами і представлений композиціями макро- та мікроелементів.

За  1 півріччя 2019 року  в Україну було імпортовано 396 150 т даних добрив, що значно більше ніж у цей період 2018 р.

Серед імпортерів ґрунтових спеціальних добрив займають такі компанії як,  «Ерідон» та «Еліксир Україна».

Унікальні формуляції, легкість в застосуванні та потужна активуюча дія кожного добрива забезпечують попит продукції будь-якої компанії в світі.

Терещенко Ірина, Інфоіндустрія, спеціально для agro.fm

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry