12.10.2019
Усі найновіші світові агротехнології вже присутні в Україні, а за деякими навіть «полюють» західні компанії, переконаний Павло Коваль, генеральний директор Української аграрної конфедерації (УАК).
«В України є можливість реалізувати найновіші технології. Ще 20 років тому ми говорили про внесення добрив, сьогодні – про розподіл. Ми говоримо про вирівнювання, максимізацію віддачі з кожного гектара», – розказав він.
Полив також стає більш ефективним. «Актуальним стає крапельне зрошення, але є й більш розвинені технології – наприклад, імпульсне зрошення під тиском… Є схеми, коли труби закладаються глибоко в грунт на 10-15 років, і поверх них можна проводити оранку. Такі технології реалізовані в деяких господарствах і цю технологію просто «виривають» з рук західні компанії», – розказав Павло Коваль.
Усі технологічні рішення повинні реалізовуватися з огляду на сталий розвиток. На думку директора УАК, бар’єри по впровадженню ефективних технологій часто створюються державою. «Україна втрачає пункт стратегування АПК. Нова влада вміло змістила нас із дискусії «відкривати – не відкривати» ринок землі в площину «іноземці-не іноземці». Але про який ринок можна говорити, якщо з 8,5 млн га державних земель, близько 5 млн га не мають кадастрових номерів?», – наголосив Коваль.
Також він нагадав, що з часу введення так званих соєвих правок площі під цією культурою суттєво зменшилися. «Чим буде замінена соя? – Соняшником, а це не кращий варіант для сівозміни», – додав він.
ІА Інфоіндустрія
Читайте нас у Telegram