Індія: оголошено нові обмеження на імпорт

Міністерство торгівлі Індії надало роз’яснення, щодо обмеження імпорту на горох (pisum sativum), які охоплюють всі сорти гороху, включаючи жовтий горох, зелений горох, і горох каспи, оскільки всі вони підпадають під код 07131000.

Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння, який укладено між урядом Індії та урядом Мозамбіку, обидві сторони погодили експорт  у розмірі  150 тис. тонн гороху (pigeon peas) та інших бобових, вирощених у Мозамбіку в 2018-1919 роках.

— Інше важливе повідомлення щодо торгівлі це – оголошення про процедуру імпорту бобових за обмеженою категорією –(сорти гороху tur/arhar або pigeon pea, black matpe та moong) на 2018-1919 фінансовий рік. «Фактичним користувачам, тобто переробникам (а не трейдерам) буде дозволено імпортувати 200 тис. тон сорту tur/arhar, а також 150 тис. тонн urad та moong «, — зазначено в повідомленні.

— Також згадується, що «ризики зниження площ під бобові у майбутньому сезоні посівів в  Харифі зростають», оскільки «ринкові ставки продовжували залишатися набагато нижчими за вказану мінімальну ціну підтримки на більшість бобових».

Виробники розчаровані через неефективність закупівель державними органами. Існує велика ймовірність того, що до 2 млн. гектарів може бути  використано під посів інших більш рентабельних  культур, наприклад соя.

Переробників просили подати заявку на квоту з зазначенням їхньої місячної / річної потужності. Існує кілька тисяч переробників з великою різницею в потужностях, деякі переробляють — 20-50 тонн на добу, а є такі, що і 300 тон на добу . Проте в повідомленні сказано: «Загальна кількість доступних квот для кожної категорії буде рівномірно розподілена або застосована кількість, залежно від того, яка з них нижча, серед бажаючих переробників». Питання ще не вирішено.

Інша умова вказує, імпортерам завершити імпорт до 31 серпня 2018 року. Це обмеження  призведе до проблем у торгівлі. Зазначена умова  ігнорує сезон вирощування культур різного походження. В М’янмі зібрано  урожай у лютому / березні, а Східна Африка збиратиме  в серпні. Зрозуміло, що в вересні / жовтні буде зібрано урожай бобових в Індії.

Уряд має 1,1 млн. тон бобових (головним чином горох pigeon), які необхідно негайно реалізувати. На жаль, уряд більше зосереджується на обмеженні поставок, а не на збільшенні попиту.

Інфоіндустрія