Історія компанії “Байєр”

Століття інновацій у сфері захисту насіння
Протруювання насіння є одним із найдавніших засобів захисту рослин, які відомі людству. Загрози від грибкових хвороб, які здавна знищували зернові культури, були зупинені лише 100 років тому. Це відбулося тоді, коли «Байєр» запропонував фермерам «Uspulun» — фунгіцид, який започаткував столітню історію успіху в запровадженні інновацій у протруюванні насіння.

Зола (попіл), жом оливок, сік цибулі порей, солона вода (морська вода), сульфат натрію, карбонат міді, рідкий гній, мідний купорос і навіть миш’як, — це не повний перелік речовин, з допомогою яких фермери намагалися боротися з грибковими патогена ми, які знищували зернові культури рік за роком. Боротьба з грибковими хворобами в ті часи була не досить ефективною та рідко вдалою.  Лише наприкінці ХІХ століття вчені виявили ефективність сполук ртуті у боротьбі з такими грибковими захворюваннями, як, наприклад, тверда сажка чи жовта іржа. Але такі сполуки були шкідливі для довкілля та головне для самої культури: протруєне насіння втрачало схожість, тому була необхідність у подальших дослідженнях. Прорив відбувся тоді, коли містер Ґеорґ Весенберґ, хімік, відповідальний за бактеріологічну лабораторію фармацевтичного відділу «Байєр», виявив, що деякі хімічні сполуки ртуті ефективно контролюють патогенних грибів, не впливаючи на схожість насіння. Виведення на ринок в 1914році компанією «Байєр» рідкого протруйника насіння на основі хлорфеніл ртуті  було епохальним відкриттям у сільському господарстві.

Нововведення в протруюванні насіння

Успулун®, безсумнівно, є продуктом,  який змінив погляди компанії; від тоді «Байєр» інвестує значні кошти  в дослідження та розробки, щоб  покращити продуктивність насіння  та збільшити врожайність культур.  Успулун® у рідкому стані є

попередником сухої форми препарату, роз робленої у 1925 році, яка є зручні шою у використанні. Цей продукт  заклав основу іншим відкриттям.  Так у 1929 році винайдено препарат  Церезан®. Хоча вміст ртуті у ньому  був низьким, але цей сухий спосіб  протруювання насіння залишався  найефективнішим у боротьбі з грибковими захворюваннями на зерно вих культурах. Настільки ефективним, що був еталонним продуктом  не менш ніж 50 років. Не дивлячись  на те, що аспект здорового та безпечного використання препаратів  завжди відігравав ключову роль для  «Байєра», на початку 80-х років був  прийнятий закон, який заборонив  використання речовин на основі  ртуті під час протруєння. Саме тоді «Байєру» вдалося вивести на ринок  препарат Байтан® — системний фунгіцидний протруйник із ще більш  ширшим спектром дії.  Наступне значне відкриття у протруюванні насіння відбулося, коли винайшли в 1985 році імідоклоприд —  інша діюча речовина із хімічного  класу препаратів — неонікотиноїди,  яка стала основою таких інсектицидних протруйників, таких як Гаучо® та  Пончо®.

В чотири рази більше  можливостей з одного джерела

Збільшення ефективності при протруюванні насіння зумовило його  широке використання. Зросла  потреба у застосуванні спеціалізованішої техніки та обладнання з метою   кращого та рівномірного нанесення  препарату на насіння. На початкових  стадіях досліджень для накопичення власного досвіду «Байєр» тісно  співпрацює з партнерами по бізнесу у Великій Британії та США,  потім втілює набуті знання у бізнесі.  Додаткові знання та навички про технологію плівкового покриття та  дражування насіння було отримано  від французької компанії Ceres. Після  відкриття першого спеціалізованого центру протруєння насіння для фермерів, що відбулось у Німеччині у 1986 році, було створено ще дев’ять  таких станцій Bayer SeedGrowth по  всьому світі.  Продукт, обладнання, дражування  та обслуговування клієнтів — комплексний бренд Bayer SeedGrowth був  виведений на ринок 2013 року. Він  включає в одну стратегію всі чотири  складові технології захисту насіння.  Інноваційний дух, який уособлює  сьогодні Bayer SeedGrowth, бере початок із подій 100-річної давнини.  Він буде продовжувати формуватися  і в наступному столітті, зосереджуючись на розширенні нових перспективних напрямків, таких як контроль нематод, біологічні препарати для протруювання насіння тощо.

Подорож крізь роки

2013

Bayer SeedGrowth виводить на ринок науково-практичну інтегровану систему для протруювання насіння з метою поєднання в єдину  структуру чотирьох складових: продуктів,  обладнання, барвників та послуг.

1991

Виведення на  ринок Гаучо®,  протруйника  з діючою речовиною імідаклоприд,  який запровадив  нові стандарти  контролю шкідників із сисним і гризучим ротовим апаратом.  Цей інсектицидний протруйник нового покоління здійснив справжню революцію в боротьбі із шкідниками. Протруйник замінив обприскування рослин на ранніх стадіях розвитку  культури.

1984

Вченими «Байєр» розроблена формуляція водної суспензії, яка випущена під брендом Sibutol®. Препарат легкий у використанні, забезпечує відмінні властивості при дозуванні, добре прилипає до насіння зернових культур, забезпечує хороші властивості при первинному і повторному застосуванні.

1979

Інновація в діючій речовині Байтана®. Тріадіменол дає можливість захисту насіння від  спектру хвороб без використання препаратів, що містили ртуть. Байтан® не лише захищає  насіння зернових культур від низки захворювань, але й сприяє здоровому росту рослини та підвищує морозо- і посухостійкість.

1961

Mesurol® захищає насіння кукурудзи та буряків від птахів — фазанів, ворон, а також використовується у боротьбі з плодовими  мушками на ранніх стадіях шкодочинності.

1949

Ceres® отримує перший патент на технологію дражування насіння, що полегшує висів  насіння цукрових буряків.

1942

Morkit® — перше ефективне вирішення проблеми значних втрат, завданих птахами, які поїдають насіння  злакових культур. Як відомо, землеробство  пройшло довгий шлях від використання серпа під час жнив. Досягнення в галузі обладнання для обробки насіння також сприяли механізації сільського господарства.

1929

«Байєр» запускає у виробництво Ceresan®, сухий протруйник із відносно низьким вмістом ртуті,  але з набагато більшою  ефективністю, ніж будь- які інші протруйники того  часу на основі ртуті.

1914

«Байєр» запускає у виробництво в Німеччині Uspulun® — перший рідкий  протруйник насіння для забезпечення ефективного захисту зернових культур від грибкових захворювань.

Инфоиндустрия по материалам bayercropscience

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry