Карбамід на пов’язаних до України ринках подешевшав до рівня липня 2023 року

Тривалі свята додали пасивного настрою на ринку добрив в ЄС. Скрізь існує тиск на ціни, оскільки попит на поточний сезон скорочений, а обсяги на новий сезон покупці не квапляться контрактувати.

Активність у новому сезоні обмежена, але торгується товар для поставки в червні.

Загальне зниження цін покуазує, що ринок близький до показників липня 2023 року, коли був обвал ринку азотних в ЄС, що також спричиняло зупинки виробництв.

Ціни на карбамід в Північно-Західній Європі на минулому тижні знизились на 30 євро/т до 300-340 євро/т, FCA – насипом. Трейдери створюють короткі позиції для нового сезону, але мають час до вересня, щоб покрити ці вантажі. Сам факт коротких позицій – впевненість в подальшому зниженні цін у постачальників. Головними постачальниками ЄС залишаються Єгипет, Близький Схід та… Балтика.

Рівень цін на прильований карбамід лишається відносно стабільним, враховуючи відсутність пропозиції для промислового сектора. Але ціна на прильований карбамід в Перській Затоці знизилась до 268-275 дол. США/т, FOB.

На цьому фоні ціни на Балтиці у 245-260 дол. США/т, FOB? виглядають дуже привабливими.

За даними ІА Інфоіндустрія нові ціни неодмінно торкнуться й України, вже на кінець травня – початок червня заходить свіжий імпорт товару з Туркменbстану, але і в Україні попит значно впав.

Імпорт вже контрактується за цінами від 320 дол. США/т, CIF. 

Про це докладно ми зможемо поспілкуватись на конференції в Умані 29-30 травня 2024 року.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry