Кернел намагається укоренитися на узбережжі

Група звітує про купівлю активів з перевалки олії у портах.

Щоб підвищити стійкість свого бізнесу з переробки олійних культур, який останнім часом є основним джерелом доходів Групи, «Кернел» придбав активи з перевалки рослинних олій у порту Чорноморськ за $19,4 млн.  Там можна зберігати одночасно 105 тис. т соняшникової олії.

Про це йдеться у публікації Elevatorist з посиланням на звіт компанії.

«У разі якщо Чорноморські порти будуть розблоковані, активи використовуватимуться як глибоководна перевантажувальна база на Чорному морі для експорту соняшникової олії. Раніше термінал був неактивним, не підтримувати належним чином протягом тривалого періоду, тому знадобиться деякий час,  щоб зробити його повністю функціональним»,— говориться у повідомленні.

Крім того, Група погодила придбання за $24,75 млн 100% акцій компанії ТОВ «Рені-Ойл». Це термінал з перевалки соняшникової олії з 15 тис. тонн одночасного зберігання соняшникової олії в Ренійському порту.

«Це єдиний термінал із належним забором, накопичувальні та розвантажувальні потужності в українській річці Дунай портів, що дозволяє експортувати соняшникову олію навіть у разі блокади чорноморських портів. Очікується, що угода буде завершена до 31 грудень 2023 р»,— йдеться у повідомленні.

Як зазначається, розширення інфраструктури з транспортування харчових олій має «життєво важливе значення» для агрохолдингу напередодні введення в експлуатацію «Старокостянтинівського олійноекстракційного заводу» (ОЕЗ) у Хмельницькій області. Його запуск запланований на весну 2024 року.

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry