Чому в Україні зменшується кількість агрохолдингів?

Кількість аграрних холдингів в Україні за минулий рік скоротилося до 85 компаній проти 93 роком раніше, повідомила прес-служба асоціації “Український клуб аграрного бізнесу” (УКАБ). Згідно з повідомленням, скоротився також земельний банк 15 найбільших компаній – з 3,3 млн га у 2017 році до 3,2 млн га в 2018 році.Крім того, за даними асоціації, сукупний земельний банк, який обробляється агрохолдингами, також зменшився – з 5,95 млн га в 2017 році до 5,62 млн га в 2018 році.

У прес-службі додали, що сукупний показник EBITDA (обсягу прибутку до сплати податків, витрат на амортизацію та відсотків по кредитах) українських публічних агрохолдингів за 2018 рік скоротився на 19% в чистому вираженні – до 853,6 млн дол. “Агрохолдинги залишаються, як і раніше, найбільш продуктивним сегментом українських сільгоспвиробників, демонструючи найвищий рівень середньої врожайності серед інших категорій виробників”, – відзначили в прес-службі.

Так, за даними асоціації, в 2018 році в порівнянні з попереднім українські агрохолдинги збільшили виробництво основних олійних культур – соняшнику, сої та ріпаку за рахунок скорочення посівних площ під окремими зерновими, а також за рахунок високої врожайності, яка продовжує рости. У той же час, агрохолдинги скоротили виробництво пшениці та ячменю, але значно наростили виробництво кукурудзи.

Як повідомляв УНІАН, сто найбільших державних підприємств у 2018 році скоротили чистий прибуток майже в 1,5 рази – до 25,3 млрд грн.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry