Київський суд відмовився визнати нікчемною угоду черкаського «Азот» і «Сбербанку»

11 березня Госпсуд м. Києва відмовився задовольнити позов ПАТ “Азот” (м. Черкаси) до Сбербанку в справі №910/16655/18 про визнання недійсним договір про відкриття кредитної лінії №25-В/10/35/ЮО/КЛ від 10.11.2010. Про це повідомило видання Finbalance. 

 

Свій позов позичальник мотивував у тому числі тим, що угода передбачала сплату ним комісії та відсотків у розмірі, який обчислюється від суми кредитної лінії у валюті кредиту — в доларах США, тоді як у Сбербанку “була відсутня індивідуальна ліцензія на укладення кредитного договору зі сплатою процентів та комісій у іноземній валюті” (цитата).

 

Водночас суд констатував, що “враховуючи наявність у відповідача на час укладення кредитного договору банківської ліцензії та дозволу на право здійснення операцій з валютними цінностями, виданих Національним банком України, видача кредиту, сплата процентів і комісій за ним не вимагали наявності індивідуальної ліцензії на використання іноземної валюти на території України як засобу платежу у жодної зі сторін кредитного договору” (цитата).

 

26.11.2018 Госпсуд Черкаської області відкрив провадження в справі №925/1208/18 за позовом Сбербанку до черкаського хімзаводу «АЗОТ» та його дочірнього підприємства «Хімік» про стягнення 2,2 млрд грн заборгованості за договором про відкриття кредитної лінії №25-В/10/35/ЮО/КЛ від 10.11.2010.

 

Інфоіндустрія за матеріалами finbalance.com.ua