Контроль в сфері насінництва та розсадництва

Інформаційний моніторинг проведеної роботи відділами контролю в сфері насінництва та розсадництва терорганів Держпродспоживслужби за період з 24.09 – 28.09.2018 р.Відділами контролю в сфері насінництва та розсадництва Управлінь фітосанітарної безпеки терорганів Держпродспоживслужби проведена роз’яснювальна робота серед 285 суб’єктів насінництва та розсадництва, сільськогосподарських виробників, реалізаторів насіння та споживачів,підготовлено та розміщено 6 статей в печатних ЗМІ, 15 статей опубліковано наофіційних веб-сайтах.
Відділами контролю в сфері насінництва та розсадництва надавались роз’яснення щодо відбору середніх проб насіння озимих культур для визначення посівних якостей, ведення насінницької документації, в яких лабораторіях можна якісно перевірити насіння та садивний матеріал, а також надавалися рекомендації щодо вимог до придбання якісного сертифікованого
насіння та садивного матеріалу.
27.09. 2018 р в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Полтавській області було проведено спільне навчання з інспекторами відділу контролю у сфері насінництва та розсадництва Управління фітосанітарної безпеки та фахівцями відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу ДУ «Полтавська обласна фітосанітарналабораторія», де розглядалися наступні питання:

– Здійснення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва.
– Відбір, оформлення та направлення до атестованих лабораторій контрольних проб насіння сільськогосподарських культур, відібраних під час
здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва.
– Знищення насіння сільськогосподарських культур, яке не може бути використано на продовольчі, кормові та інші цілі.
– співпраця з ДУ «Полтавська обласна фітосанітарна лабораторія» у сфері визначення посівних якостей насіння сільськогосподарських культур».

26.09. 2018 р в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Житомирській області було проведено семінар-навчання спеціалістів відділу контролю в насінництві та розсадництві Управління фітосанітарної безпеки та фахівців відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу ДУ «Житомирська обласна фітосанітарна лабораторія», де
розглядалися наступні питання:
– Здійснення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва.
– Порядок знищення насіння сільськогосподарських культур, що не може бути використано на продовольчі, кормові та інші цілі.
– Загальні рекомендації щодо оформлення відповідних документів при надходженні зразків насіннєвого та садивного матеріалу на лабораторне
випробування.
– Ознайомлення з загальною методикою визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу згідно ДСТУ.

26.09. 2018 р. проведено спільне навчання спеціалістів відділу нагляду в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки ГУ Держпродспоживслужби в Рівненській області та фахівців відділів визначення посівних якостей насіння та товарних якостей садивного матеріалу ДУ «Рівненська фітолабораторія».
На нараді розглядались питання:
– Про роботу відділу нагляду в насінництві та розсадництві в складі управління фітосанітарної безпеки.
– Дотримання вимог законодавства в сфері насінництва та розсадництва на етапах вирощування, збирання, післязбиральної обробки насіння.
– Здійснення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва, повноваження органів державного нагляду (контролю), державних інспекторів з насінництва та розсадництва їх права та обов’язки.
– Дотримання вимог ДСТУ при відборі та здачі на аналізування проб насіння сільськогосподарських культур.
– Дотримання вимог ДСТУ при аналізуванні насіння сільськогосподарських культур, аналізування контрольних зразків .
– Знищення насіння, що не може бути використане на посів та інші цілі.
– Порядок арбітражного (експертного) визначення якості насіння і
садивного матеріалу.
– Перспективи роботи ДУ «Рівненська фітолабораторія».

26.09.2018 року р в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Волинській області було проведено семінар-навчання спеціалістів відділу контролю в насінництві та розсадництві Управління фітосанітарної безпеки та фахівців відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія», дерозглядалися наступні питання:
– Здійснення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва.
– Знищення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі та садивного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях.
– Повноваження ДУ «Волинська обласна фітосанітарна лабораторія» в сфері визначення посівних якостей насіння та садивного матеріалу.

27.09.2018 року в Головному управлінні Держпродспоживслужби в Миколаївській області було проведено спільне навчання спеціалістів відділуь контролю в насінництві та розсадництві Управління фітосанітарної безпеки та фахівців відділу визначення посівних якостей насіння і товарних якостей садивного матеріалу ДУ «Миколаівська обласна фітосанітарна лабораторія», де розглядалися наступні питання:
– Здійснення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю) у сфері насінництва та розсадництва.
– Порядку знищення насіння, яке не може бути використане на посів, продовольчі, кормові та інші цілі та садивного матеріалу, який не може бути використаний для створення багаторічних насаджень або в інших цілях.
За звітний період відділом контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарної безпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області проведено 1 позапланову перевірку. Позаплановий захід проводився за письмової заяви СзТОВ«Україна» Заставнівського району с. Репужинці за його бажанням.
Питання заходу: дотриманням вимог законодавства у сфері насінництва. Підсумки заходу: складено акт перевірки, проведено роз’яснювальну роботу та надано рекомендації.

Відділом контролю в насінництві та розсадництві управління фітосанітарноїбезпеки Головного управління Держпродспоживслужби в Вінницькій області проведено 4 позапланові перевірки суб’єктів господарювання за їхніми заявами (ДП «ДГ «Олександрівське» Науково-виробничого центру «Соя» НААН України, с. Олександрівка, Тростянецького району, ДП «ДГ «Артеміда», м. Калинівка, Калинівський район, Уладово-Люлинецька дослідно-селекційна станція  Інституту біоенергетичних культур і цукрових буряків НААН України, с. Уладівське, Калинівського району та СВК «Прогрес», с. Студена, Піщанського району).
Питання заходів: ведення та зберігання насінницької документації. Підсумки заходів: надано консультації та роз’яснення щодо дотримання суб’єктами господарювання вимог чинного законодавства в сфері насінництва тарозсадництва, охорони прав на сорти рослин, проведено відеофіксацію заходів таскладено відповідні акти.

Інфоіндустрія

за матеріалами  consumer.gov.ua

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry