Нові агротехнології – як зберегти ще 20% вологи в ґрунті

Клімат в Україні стає все більш засушливим. Вчені дослідили, що краплинне зрошення у поєднанні з технологією обробітку ґрунту no-till дозволяє економити до 20% вологи в землі. Краплинне зрошення як найбільш водозберігаюче та ефективне набуває все більшого поширення в Україні – вже близько 70 тис га земель знаходяться під краплинним поливом. Основні тренди – перехід від поверхневого краплинного зрошення до внутрішньоґрунтового.

В зонах ризикованого землеробства краплинне зрошення у поєднанні з технологією no-till сприяє ефективному використанню вологи. «В Луганській і Донецькій краплинне зрошення у поєднанні з нульовим і мінімальним обробітком ґрунту дозволяє додатково економити до 20% вологи», – розказав академік Михайло Ромащенко, директор Інституту водних проблем і меліорації на Панельній дискусії з питань сільського господарства на сході України в рамках виставки «СхідЕкспо».

Інститутом розроблена Стратегія відновлення розвитку зрошення і дренажу до 2030 року, у липні вона була затверджена Кабінетом Міністрів України. «Стратегія передбачає до 2030 року нарощування площ поливу на 1,2 млн га, відновлення водорегулювання в Поліській зоні на площі до 1 млн га», – додав Ромащенко.

Передбачається здійснення інституційної реформи системи управління водним господарством, а також передача частини інфраструктури в управління водокористувачам. Проект закону пройшов попереднє обговорення у Верховній Раді. «Законом про організацію водокористувачів передбачається, що держава буде безкоштовно і довічно передавати меліоративні мережі організованим виробникам. Це дасть можливість залучати інвестиції і дешеві кредитні ресурси на відновлення і розвиток зрошення», – зазначив директор Інституту водних проблем та меліорації НААН України.

ІА «Інфоіндустрія»

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry