Крим: Постріл у небо

У Криму росіяни “керуватимуть” дощами.Крим: Постріл у небоПілотні проекти на півострові очікують запустити в кінці 2014 – на початку 2015 року.

На території Криму планується відновити діяльність служби активного впливу на гідрометеорологічні процеси.

Як розповів у Сімферополі на круглому столі з питань водопостачання Криму міністр сільського господарства Криму Микола Полюшкін, в Криму в радянський період ефективно здійснювала діяльність воєнізована служба з активного впливу на гідрометеорологічні процеси. Згодом служба практично припинила діяльність.

Крим відвідали фахівці Міністерства екології Росії, у відання якої входить аналогічна служба, і оголосили про готовність відновити роботу на півострові.

«Основне призначення — це боротьба з градом, але в той же час ця служба має можливості активно впливати на метеопроцесси і викликати так звані опади. Були фахівці, вони готові зробити пробні пілотні варіанти вже на території Криму в кінці 2014 — початку 2015 року, але наскільки це буде ефективно, покаже час », — розповів  Полюшкин, пише агентство «е-Крим».

Він зазначив, що є багато технологій для управління процесом випадання опадів.

«Існують різні чинники впливу, є суперсучасна ідея використовувати електромагнітне випромінювання і так далі, і так далі. Є варіанти хімічного впливу з використанням різних хімічних агентів. Якраз мова йде про локальний виклик або навпаки виключення можливості випадання опадів», — пояснив міністр.

Инфоиндустрия по материалам http://www.agravery.com

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry