Квоти на імпорт добрив навряд чи введуть до осені

Квоти на імпорт добрив навряд чи введуть до осені, про це повідомив Генеральний директор УКАБ, Роман Сластьон, в інтерв’ю AGRO.FM в програмі Ранкова Кава.

На запитання: “чи можливе раптове ведення квот чи ембарго, на початку літа? І  наскільки вірогідне повторення такого сценарію, що був у 2018-2019 роках, коли несподівано вводилися обмеження, ціни на залишки добрив шалено зростали, а окремі виробники залишалися із заарештованим товаром?”,

Роман Сластьон відповів: – Квоти прийняти настільки швидко навряд чи вдасться. Розгляд апеляційної скарги триватиме щонайменше 2-3 місяці. Крім того, якщо після апеляції збережеться розпорядження про введення квот, потрібно зібрати комісію, на це потрібен ще один місяць. Тим не менш ризик введення обмежень до кінця року є доволі високим.

Лімітування по білоруським добривам можуть прийняти дійсно швидко, тому що це не настільки регламентована процедура. Таке рішення може викликати ефект бумеранга: у відповідь на забору експорту, Білорусь може зробити зустрічний хід і припинити постачання калію. Звідки тоді “Сумихімпром” буде брати сировину? Адже калій з Узбекистану не покриває усі потреби. З урахуванням логістики, Україна не зможе збільшити виробництво  NPK, тим більше що є брак інших компонентів. Події будуть розвиватися протягом літа і реальні наслідки побачимо лише на початку осені. Але Загроза того, що подібні рішення будуть прийняти в перші місяці літа, існує. І те, як процес розвивається зараз, створює ще більше підґрунтя для цих ризиків.

На початку квітня українські компанії – виробники добрив почали надавати листи до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України з проханням про введення додаткових заборон на імпорт білоруської продукції. Міністерство прийняло до розгляду скарги та жодного пояснення щодо майбутніх заборон чи коментаря представники Міністерства не надали. Це викликало занепокоєння аграріїв, одразу почались розмови про вірогідний сценарій закриття імпорту, який був здійснений в 2018 році.

Після чого, ціни на добрива підскочили одразу на 30-50%. Наразі, Білорусь залишається одним із найбільших постачальників комплексних добрив до України, це 45% від споживання!

Повне інтерв’ю можна подивитись за посиланням.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry