Лавров цього разу принизив росію

Лавров в черговий раз пригрозив “переглянути” умови зернової угоди, пояснюючи ці погрози відсутністю “зняття бар’єрів для російських добрив”. В якості аргументу він вибрав невдалий приклад, що принижує росію.

Перевезення та експорт російських добрив не обмежується санкціями, проте їх експорт фактично можливий лише російським та нелегальним флотом, якими б подібними вони не були. Країна-агресор хотіла би, щоб її добрива могли перевозитись так само комфортно, як і вантажі адекватних країн, більш того, вони вимагають відновити прокачку аміаку через Одеський припортовий завод. Та ще Лаврова “засмутило”, що в портах Європі заблоковано 400 тис. тонн добрив, з яких лише 20 тис. тонн вдалося звільнити для безкоштовної передачі на користь Малаві (африканська країна без виходу до моря). З його слів, росія ніби-то згодна передати й інші заблоковані добрива африканським країнам безкоштовно, проте й з цією метою звільнити добрива наразі не вдається.

Тож виходить, що цивілізовані країни здатні забезпечити себе та інші країни добривами без росії і за рік війни так і не стали “націоналізувати” (красти) заарештовані добрива, як це нахабно робить росія, націоналізуючи чи купуючи за безцінь власність закордонних компаній.

Використані матеріали Рупек.

Читайте нас у Telegram

Підпишись на Infoindustry