Лідерами по намолоту зерна є Вінниччина

Україна завершує цьогорічний збір зернових, зернобобових та олійних культур рекордом у понад 106 млн тонн. Про це на своїй офіційній сторінці у Facebook повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

«30-й рік незалежності України отримав ще одну історичну подію: безпрецедентний рекорд врожаю. Ми завершуємо цьогорічний збір зернових, зернобобових та олійних культур рекордом у понад 106 млн тонн, перевищивши свій прогноз. Це абсолютний максимум за всю історію нашої держави», – написав Роман Лещенко.

За його словами, зернових та зернобобових було зібрано понад 84 млн тонн, олійних культур – 22,6 млн тонн. Зокрема, серед зернових культур: пшениці – 32,4 млн тонн, ячменю –10 млн тонн, гречки – 110 тис. тонн; зернобобових:  гороху – 581,5 тис тонн, проса – 191 тис тонн, кукурудзи – 40 млн тонн. А також олійних культур: соняшника – 16,3 млн тонн, сої – 3,4 млн тонн, ріпака – 2,9 млн тонн.

Лідерами по намолоту зерна є Вінниччина, яка намолотила 6,7 млн тонн зерна, Чернігівщина – 6,2 млн тонн, Полтавщина – 5,7 млн тонн та Одещина – 5,2 млн  тонн, а по урожайності Хмельниччина із показником 87,1 ц/га.

Міністр зауважив, що рік виявився рекордним не без урахування сприятливих ґрунтово-кліматичних умов, але й завдяки державній допомозі аграріям.

«Завдяки ініційованій Президентом України програмі «Доступні кредити 5–7–9 %» аграрії отримали понад 30 млрд грн кредитів на максимально вигідних умовах.

З наступного року ми запускаємо Фонд часткового гарантування кредитів. Він дозволить профінансувати саме малих аграріїв, які обробляють до 500 га, на 24 млрд грн у рік. Раніше їм був закритий доступ до кредитування. Механізми кредитування будуть подібні до тих, які передбачені програмою «5–7–9 %», – зазначив Роман Лещенко.

Він також додав, що в цьому році було розпочато іригаційну реформу і в найближчі дні Мінагрополітики спрямує перші виплати аграріям, які вклали кошти у відновлення меліоративної інфраструктури.

«На самому початку наступного року ми плануємо ухвалити в другому читанні законопроект про об’єднання водокористувачів, який стане запорукою сталого розвитку галузі, масового притоку приватних інвестицій у зрошення. Як результат, у п’ятирічній перспективі, а може й раніше, рекордні врожаї стануть для нас звичною практикою», – пояснив Міністр.

Роман Лещенко підкреслив, що у продовження сталого розвитку сільського господарства в 2022 році повноцінно функціонуватиме електронний державний реєстр дотацій та агрострахування.

Інфоіндустрія

 

Читайте нас у Telegram

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry