Майже джек-пот

Мабуть звичайна(?) ферма з Харківщини виграла відправку за два тижні аж 2370 зерновозів АТ «Укрзалізниця».

За 12-13 грудня 2022 року АТ «Укрзалізниця» реалізувала через аукціони послуги використання 3500 вагонів-зерновозів, з яких 2370 вагонів або 67% виграло фермерське господарство з Харківської області, Дворічанського району.

Відповідна інформація міститься на сайті Прозорро.Продажі, сповіщає сайт Українського клубу аграрного бізнесу.

З якої саме станції  планується вантажити зерно і коли наразі невідомо, адже аукціони проводилися на відправку вагонів з будь-якої станції України та без фіксації дати подачі вагону в межах до 31.12.2022.

«Фактично, це квиток для перевезення зерна з відкритою датою та будь-яким маршрутом – без прив’язки до станції відправлення та призначення», – коментує генеральний директор УКАБ Роман Сластьон.

Такий тип лотів Центр транспортної логістики (філія УЗ) розпочав виставляти на аукціонах з 8 грудня 2022 року після  невдалих  торгів напередодні. Після підняття в грудні ставки на зерновози УЗ на 53% та збільшення часу на доставку, Центр транспортної логістики намагається забезпечити затребуваність вагонів за підвищеними ставками через додаткові преференції.

Як зазначають експерти УКАБ, парку з 2370 вагонів достатньо для перевезення  понад 150 тис. т зерна, що становить близько 10% всього валового збору в Харківській області.

«Можливо, дійсно підприємство має намір вивезти такий значний обсяг зерна з прифронтової  території. А можливо, за цим стоять інші мотиви – наприклад, спекуляції або спроба блокування частини парку зерновозів Укрзалізниці», – наголошують в УКАБ.

 

 

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry