Мелясну барду в Україні використовують як добриво

Відходи цукрових заводів знайшли своє застосування та активно переробляються на провідних європейських підприємствах, аналогом яких в Україні є біоетанольний завод, що побудований та успішно працює у Луцьку. Про це повідомляє прес-служба Гнідавського цукрового заводу.

Сьогодні на Гнідавському цукровому заводі припинили експорт меляси за кордон та успішно реалізовують на новоствореному підприємстві, у підсумку отримуючи біоетанол та мелясну барду, що до недавнього часу була приводом для дискусій.

Мелясна барда пройшла всі необхідні експертизи вітчизняних та закордонних лабораторій, оцінивши вміст мінеральних добрив провідні спеціалісти рекомендували використовувати цей продукт для підживлення сільгоспземель. Проект із реалізації був успішно втілений Гнідавським цукровим заводом: побудований перехідний буфер, укладені відповідні договори на безперебійне постачання сільськогосподарським підприємствам.

Закордонні спеціалісти у галузі сільського господарства втілюють таку практику вже протягом багатьох років. Сьогодні Гнідавський цукровий завод реалізовує мелясну барду по 1 гривні за тонну, хоча за дослідженнями вмісту мінеральних добрив тонна такого продукту повинна коштувати не менше 560 гривень.

Вже цього року очікуються перші результати ефективності внесення мелясної барди. На підприємстві переконують, що при правильному внесенні продукту на поля можна обійтися взагалі без купівлі мінеральних добрив, що цьогоріч планується втілити на практиці.

Інфоіндустрія