МХП здав в експлуатацію першу чергу найбільшого в світі високотехнологічного біогазового комплексу

У грудні 2019 року агроіндустріальний холдинг МХП в межах реалізації своєї стратегії сталого розвитку ввів в експлуатацію першу чергу комплексу з виробництва біогазу «Біогаз Ладижин» встановленої енергетичної потужності 12 МВт. Об’єкт знаходиться неподалік м. Ладижин — в селі Василівка Тульчинського району Вінницької області. Проект будівництва біогазового комплексу ВП «Біогаз Ладижин» реалізовується в дві черги із запланованою встановленою енергетичною потужністю 24 МВт, що робить його найбільшим біогазовим комплексом з переробки органічних відходів від курчат-бройлерів в світі.Комплекс з виробництва біогазу — це високотехнологічний об’єкт, де органічні відходи птахівництва та сільського господарства перетворюються на чисту «зелену» енергію та органічні добрива за найвищими світовими екологічними стандартами.

«Ціль МХП — забезпечити весь технологічний процес власною «зеленою» енергією і зробити наше виробництво абсолютно екологічно чистим.  Ми до цього йдемо, і ми це зробимо!» — заявив голова правління МХП Юрій Косюк.

 Обсягів електроенергії, що виробляється на першій черзі біогазового комплексу вистачить для одночасного енергозабезпечення 35 000 сімей. Це означає, що лише І черга проекту «Біогаз Ладижин» може забезпечити електроенергією всіх побутових споживачів Тульчинського та Гайсинського районів Вінницької області. А в промисловому масштабі  виробленої енергії першою чергою біогазового комплексу МХП вистачить для забезпечення електрикою близько 40% потужностей агроіндустріального кластеру МХП. В цей кластер входять найбільша в Європі «Вінницька птахофабрика» з переробним комплексом та бригадами вирощування курчат, комбікормовий комплекс, маслопресовий завод, інкубаторна станція та водофільтрувальна станція.

Важливо, що екологічна політика МХП не обмежується тільки чистою зеленою енергією. У проекті велика увага приділена відновленню родючості ґрунтів України. Так, біогазовий комплекс виробляє органічні біодобрива, які мають високий вміст необхідних для рослин елементів живлення. Це дозволяє збільшити вміст гумусу, розкислити ґрунти та відновити їх родючість. Використання органічних добрив може стати дуже серйозним аргументом для розвитку органічного землеробства а Україна може зайняти лідерські позиції у світі з виробництва органічної продукції.

Експлуатація першої черги комплексу «Біогаз Ладижин» дозволить скоротити викиди парникових газів орієнтовно на 100 тис. т СО2-еквіваленту щорічно, а після повної реалізації двох черг комплексу — до 200 000 т СО2-еквіваленту щорічно.

Мета екологічної стратегії Групи МХП — трансформація шляхом перетворення на «зелену» eco-friendly компанію. Використання біогазу для виробництва електричної та теплової енергії дозволяє замінити собою викопні енергоносії, такі як вугілля, природний газ і нафта, використання яких спричиняє велику кількість парникових викидів та інших відходів.

Такі проекти, як біогазовий комплекс  ВП «Біогаз Ладижин» МХП, — потужний внесок у формування енергетичної безпеки та свідомої екологічної політики.  МХП — це найдинамічніша та найбільш інноваційна компанія аграрного сектору України, та трансформаційний лідер екологічно чистого виробництва, «зеленої» енергетики й інноваційних технологій.

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry