Морські порти Рені та Херсону отримали багатомілліонні збитки в 2020 році

“Херсонський морський торговельний порт” отримав чистих збитків на суму 43,3 млн грн, а  “Ренійський морський торговельний порт” – на суму 45,3 млн грн.

Фінансові звіти портів опублікував сайт Марлін.

Як зазначає сатй, обидва державні підприємства належить до сфери управління Мінінфраструктури та мають стратегічне значення для безпеки та економіки держави.

Згідно пояснювальних записок, причини збитку держпідприємств були зумовлені зниженням обсягів перевантаження, а також карантинними обмеженнями, пов’язаними із COVID-19.

На негативні фінансові результати “Ренійського МТП”, зокрема, вплинули: арешт всіх банківських рахунків та майна, бюджетні економічні санкції та штрафи з ЄСВ.

Виконавчою службою для забезпечення вимоги Головного управління ДПС в Одеській області про примусове стягнення заборгованостей з ЄСВ, з  січня 2020 року застосований арешт усіх банківських рахунків та майна “Ренійського МТП”.

За 2020 рік прострочена кредиторська заборгованість Ренійського порту зросла  до 100 млн грн.

За останні декілька років обидва підприємства також отримували збитки.

За результатами 2019 року “Херсонський МТП” відзвітував про 14,3 млн грн збитків, у 2018 – 10,8 млн грн.

Фінансовий звіт 2019 року “Ренійського МТП” також завершений із чистим збитком на суму  25,4 млн грн. У 2018 році збиток склав 19,3 млн грн.

Ренійський морський порт є важливим транспортним вузлом України, розташований на стику трьох держав – України, Румунії та Молдови. Херсонський морський порт входить до складу єдиного транспортного комплексу на півдні України. Обидва порти займаються пеервалкою добрив.

В 2018-2020 роки компанії, що займались перевалкою добрив неодноразово перевірялись СБУ та прокуратурою на предмет ввезення товарів, що знаходяться під санкціями чи іншими заборонами.

Інфоіндустрія, за матеріалами Marlin

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry