«МРІЯ» планує встановити 15 змішувальних станцій ЗЗР

Агрохолдинг “МРІЯ” планує за кілька років запустити 15 змішувальних станцій засобів захисту рослин (ЗЗР) для підвищення їх ефективності, контролю використання та точного дозування.

Про це в інтерв’ю розповів керівник Управління агрономічної експертизи агрохолдингу “МРІЯ” Олександр Хмелюк.

“На території західної України, де ми працюємо, практично скрізь маємо проблему з якістю води для внесення ЗЗР. Минулого року ми закупили одну змішувальну станцію українського виробництва, проте із іноземних комплектуючих. Далі ми її доукомплектовували самостійно під потреби підприємства і розмістили біля центрального складу ЗЗР, створивши змішувальний вузол.”, – розповів він.

Перший запуск змішувальної станції відбувся наприкінці травня, наразі вона працює у тестовому режимі.

“Почали використовувати її із менш ризикових робочих розчинів, аби не було ризику приміром “спалити” культуру. На кінець липня ми плануємо вийти на роботу у штатному режимі”, – повідомив Олександр Хмелюк.

До кінця цього року в агрохолдингу перевірятимуть ефективність робочого розчину у полі, порівняно з заправкою вручну та будуть випробовувати зменшення доз внесення ЗЗР.

“Хочемо без втрати ефективності мінімізувати норми ЗЗР за рахунок якісно підготованої води та більш  точного дозування препарату. Ми підрахували, що навіть 5-10% економії ЗЗР завдяки використанню змішувальної станції дозволять окупити її за рік використання на площі близько 6 тис.га. Якщо наш експеримент буде вдалим, у наступні роки плануємо обладнати змішувальні станції на кожному блоці, тобто запустити 15 нових станцій”, – наголосив Хмелюк.

Інфоіндустрія
за матеріалами  agravery.com

Читайте нас у Telegram

Популярні новини

Підпишись на Infoindustry