На Черкащині збираються реанімувати Іваньківський цукровий завод

 28 лютого Черкаська обласна державна адміністрація звернулася до Кабінету Міністрів України з пропозицією передати підприємство у підпорядкування органів виконавчої влади, вивівши його з підпорядкування Держрезерву. Це дасть змогу в подальшому залучити інвестора, котрий зможе відновити діяльність заводу, модернізувавши його виробничі потужності. У цьому переконані маньківчани, вважаючи, що це – єдиний шлях його порятунку, адже сьогодні завод – один із найбільших боржників регіону.

Голова Маньківської районної адміністрації Ігор Віштак, стверджує, що завод має заборгованість по зарплаті в сумі в 1,7 млн грн.

«Наразі ж неможливо навіть розробити графік погашення заборгованості з виплати заробітної плати, у зв’язку з відсутністю фінансування підприємства з Державного агентства резерву України, якому воно наразі підпорядковане, — зауважив посадовець. — У той же час з квітня 2016 року по січень 2017 року за рахунок коштів поворотної фінансової допомоги від товаровиробників вдалось дещо зменшити заборгованість по зарплаті — на 570 тис. грн».

«Важливо, що сьогодні безпосередньо колектив заводу, товаровиробники, районне керівництво зацікавлені у збереженні підприємства, – сказав у ході засідання директор заводу Іван Бевз, – Адже на території району вирощується достатня кількість цукрових буряків – лише торік близько 2,5 тис. га. А тому ми впевнені, що завод має майбутнє».

«Обласна влада підтримує ініціативи, що передбачають збереження та розвиток перспективних підприємств, – наголосив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, – Насамперед маємо зберегти Іваньківський завод цілісним майновим комплексом. Водночас сподіватимемося на якнайшвидшу підготовку відповідної Постанови КМУ про передачу органам виконавчої влади права розпорядження підприємством».

Інфоіндустрія

Читайте нас у Telegram

Пов’язані теми:

Популярні Новини

Підпишись на Infoindustry