На ОПЗ повернуться приватизаційні радники

Колегія суддів Касаційного адміністративного суду в складі Верховного Суду задовольнила скаргу Фонду держмайна (ФДМ) на рішення судів попередніх інстанцій, розблокувавши процес призначення радників з приватизації п'яти держкомпаній. 

 

Відповідний документ від 26 червня 2019 року оприлюднено в Єдиному реєстрі судових рішень.

 

«Колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга Фонду держмайна України підлягає задоволенню, рішення судів першої та апеляційної інстанцій — скасуванню з ухваленням нового рішення про відмову в задоволенні заяв про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову», — зазначено в повідомленні.

 

Згідно з текстом рішення, колегія, зокрема, дійшла висновку, що суди першої та апеляційної інстанцій дали неправильну правову оцінку підставам забезпечення позову (зазначених позивачами) на відповідність Кодексу адміністративного судочинства (частини другої ст.150 «Підстави забезпечення позову»). Таким чином, суд першої та апеляційної інстанцій безпідставно задовольнив клопотання позивачів про вжиття забезпечувальних заходів.

 

В серпні 2018 р. Інфоіндустрія повідомляла, що ФДМ провів конкурси з відбору інвестрадників для шести об’єктів із переліку підприємств «великої приватизації». Для продажу Одеського припортового заводу (ОПЗ) Фонд відібрав Pericles Global Advisory, яка перемогла в складі консорціуму з White&Case LLP, Kinstellar, KPMG Ukraine і SARS Сapital, і встиг укласти з нею договір. Однак роботу радника було заблоковано судовим розглядом, яке ініціював учасник конкурсу, що програв.

 

Згідно інформації на сайті Pericles Global Advisory разом з партнером — GKB Ventures, LTD, мала комунікацію з промисловими групами з українським корінням, зокрема Interpipe, а також співпрацювала з хімічною групою Eurochem, і, таким чином, має галузевий досвід.

 

Компанія Eurochem згадується серед клієнтів, які обслуговуються в формі експортно-кредитного агентства (export credit agency, ECA).

 

Інфоіндустрія за матеріалами ua.interfax.com.ua